Sözcü Plus Giriş

Gaziantep Haberi: Suriyeli'nin 1.5 milyon dolarını çalan 2'si polis 7 kişi gözaltında

Suriyeli'nin 1.5 milyon dolarını çalan 2'si polis 7 kişi gözaltında

Güncellenme: 16:09, 18/11/2016
Suriyeli'nin 1.5 milyon dolarını çalan 2'si polis 7 kişi gözaltında

GAZİANTEP'te kendilerini polis olarak tanıtarak evine girdikleri Suriyeli işadamı Hasan Cafer ve ailesini, kelepçeleyip odaya kilitledikten sonra 1.5 milyon dolarını gasp ettikleri iddiasıyla aralarında 2 polis, FETÖ'den açığa alınan komiser ve işadamının damadının da bulunduğu 7 kişi gözaltına alındı.
Değirmiçem Mahallesi'nde oturan ve deri ticareti yapan Suriyeli Hasan Cafer'in oturduğu 5 katlı apartmanın en üst katına geçen Çarşamba günü gelen kimlikleri belirsiz 7 kişi, kendilerini polis olarak tanıtıp aileyi, "DEAŞ'a para gönderiyormuşsun" diyerek ellerini kelepçeledikten sonra çelik kasadaki 1,5 milyon doları çaldı. Olayla ilgili çalışma yapan Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, parmak izi ve evin çevresinde işyerlerinin güvenlik kamerası kayıtlarından şüphelilerin kimliklerini belirledi.
Ekipler, adreslerini belirledikleri polis memurları, Cengiz B. ve Yılmaz T., FETÖ/PDY soruşturması kapsamında açığa alınan komiser Ahmet K., Suriyeli işadamı Hasan Cafer'in damadı Basri G. ve ağabeyi Mustafa G., Ünal T. ve Ahmet K. adlı şüphelileri gözaltına aldı.
Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulanan şüphelilerin, Suriyeli işadamı Hasan Cafer'in damadı Basri G.'nin organize etmesiyle kendilerine polis süsü verip 1.5 milyon doları çaldıklarını itiraf ettikleri belirtildi. Paranın bulunmadığı operasyonda gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

DHA