Gaziantep Haberi: Taciz mağduru Suriyeli bebeğin sağlık durumu iyileşti

Taciz mağduru Suriyeli bebeğin sağlık durumu iyileşti

Taciz mağduru Suriyeli bebeğin sağlık durumu iyileşti

GAZİANTEP'in İslahiye İlçesi'nde geçen Ağustos ayında çobanın taciziyle gündeme gelen zaman zaman öldüğü haberleri çıkan Suriyeli 9 aylık bebeğin sağlık durumunun iyileştiği belirtildi. Yaşananların ardından bebeğin ailesi de deşifre ve rencide olmaması için Gaziantep kent merkezine taşındı.
Ülkelerindeki iç karışıklıktan kaçarak İslahiye'ye yerleşen R.H. ve A.H. çifti, Çerçili Mahallesi'nde tarım işçiliği yapmaya başladı. Geçen Ağustos ayında Suriyeli çift, tarlada çalışırken çadırda olan 9 aylık kız bebekleri E.'yi, aynı bölgede çobanlık yapan S.D.'ye emanet etti. Bir süre sonra gelen Suriyeli çift, rahatsızlandığını fark ettikleri bebeklerini hastaneye götürdü. Tedavi sırasında bebeğin cinsel istismara maruz kaldığı belirlenince durum güvenlik güçlerine bildirildi. E. bebek tedaviye alınırken, Suriyeli çiftin ifadesi doğrultusunda çobanlık yapan S.D. gözaltına alındı ve sorgulamasının ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
BEBEK İYİLEŞTİ, AİLE GAZİANTEP'E YERLEŞTİ
Zaman zaman öldüğü yönünde haberler çıkan taciz mağduru bebek hastanede yapılan tedavi ile sağlığına kavuştu. Genel sağlık durumunun iyileşmesinin ardından Gaziantep Valiliği ailenin hem deşifre hem de rencide olmaması için bebek ve ailesini Gaziantep'e getirdi.
Kentte açıklanmayan bir adrese yerleşen Suriyeli aileye gerekli yardım yapılırken bebeğin babası da bir işe yerleştirildi. Ailenin verilen psikolojik destek ile yaşananları unutması için çaba gösterilirken, mağdur bebeğin ise rutin olarak sağlık kontrollerinden geçirildiği kaydedildi.

DHA

Loading...