Aydın Haberi: Taksicilerin kabusu gaspçı ikizler ile dayıları tutuklandı

Taksicilerin kabusu gaspçı ikizler ile dayıları tutuklandı

Taksicilerin kabusu gaspçı ikizler ile dayıları tutuklandı

ADANA'da son günlerde taksi sürücülerinin kabusu haline gelen ikiz gaspçılar 18 yaşındaki Ertuğrul ve Aydın Can Saran, polisin operasyonu ile yakalandı. Gözaltına alınan zanlılar ve kendilerini azmettirdiğini iddia ettiği dayıları 34 yaşındaki Serhat Kişial tutuklandı.
Taksiciler arasında son dönemde 'kabus' olarak adlandırılan gaspçılar, ilk suçlarını 13 Eylül 2016'da yaptı. Havalimanı Taksi Durağı'ndan saat 05.00 sıralarında Ali İhsan Çopuroğlu'nun aracına müşteri olarak binen tek yumurta ikizleri Ertuğrul ve Aydın Can Saran Gürselpaşa Mahallesi'ne gideceklerini söyledi. Kıyıboyu Caddesi'ne geldikleri sırada harekete geçen ikizlerden Ertuğrul Saran, sakladığı satır ve bıçağı çıkarıp şoförün boynuna dayadı. Çopuroğlu'ndan üzerindeki paraları vermesini isteyen gaspçılar 100 TL alarak taksiden inip kaçtı. İkizler, aynı yöntemle 2 taksiciyi daha farklı günlerde gasp etti.
DAYI-YEĞEN ÇETESİ
Gaspa uğrayan taksi sürücüsünün "Birbirlerine çok benziyorlardı" ifadesinden yola çıkan polis, zanlıların ikiz olduğunu belirledi. Soruşturma sürerken, gaspçılar 2 gün önce bir kez daha ortaya çıktı. Dayıları taksi durağı işletmecisi Serhat Kişial ile birlikte Baraj Yolu'nda Doğan Akdiş'in kullandığı taksiye binen ikizler, İsmetpaşa Mahallesi'ne geldi. Taksiyi durduran dayı ve yeğenleri aynı yöntemle Akdiş'in 170 lira parası ile aracını alıp kaçtı. Hem parası hem taksisi gasp edilen Doğan Akdiş polisi arayarak ihbarda buldu. Taksicinin verdiği bilgiler doğrultusunda şüphelilerin Dağlıoğlu Mahallesi'ne doğru gittiğini belirledi. Bölgeyi abluka altına alan polis ekipleri, aracı takibe aldı. Polisin peşlerine düşüğünü gören gaspçılar, otomobili sokakta bırakıp kaçmaya başladı. Yaşanan kovalamacanın ardından ikizler Ertuğrul ve Aydın Can Saran ile dayıları Serhat Kişial yakalanarak gözaltına alındı. Emniyetteki sorgularında Ertuğrul – Aydın Can Saran ikizler, dayıları Serhat Kişial'ın zorla gasp yaptırdığını iddia etti. Serhat Kişial ise suçlamaları kabul etmedi. 'Nitelikli yağma' suçlamasıyla adliyeye sevk edilen şüphelilerden 3'ü de tutuklanarak cezaevine gönderildi.

DHA

Loading...