Sözcü Plus Giriş

KOCAELİ'nin Çayırova İlçesi'nde kimyasal madde 'pentan' yüklü tanker viyadükten uçarak alev alev yanarken, sürücü ise yanarak ölmüştü. Güvenlik kameralarını inceleyen polis, tankere bir TIR'ın çarptığını belirledi. Polis, tanker sürücüsünün ölümüne neden olan TIR sürücüsünü yakaladı. TIR sürücüsü tutuklanarak cezaevine konuldu.
Pazartesi günü, TEM Otoyolu Şekerpınar gişelerine 1 kilometre kala meydana gelen kazada, Akın Ercan idaresindeki kimyasal madde 'pentan' yüklü tanker viyadükten aşağı uçtu. Yaklaşık 20 metre yükseklikten aşağı uçan tanker yere çarpmasıyla birlikte alev alev yanarken, sürücü ise yanarak öldü. Kazayla ilgili soruşturma başlatan polis, çevrede bulunan tüm güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı. Polis, bir işyerinin güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde tankere bir TIR'ın çarptığını belirledi. TIR'ın çarmasıyla birlikte tanker köprüden aşağı uçarken, kazaya neden olan TIR ise olay yerinden uzaklaşıyor.
Polis, tankere çarpan TIR'ın plakasını belirleyerek aracı Dilovası İlçesi'nde buldu. Dün, TIR sürücüsü 33 yaşındaki H.K. gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi. H.K. tutuklanarak cezaevine konuldu.

 

DHA