Tekirdağ Haberi: Tankların çıkacağı dedikodusu ile Çerkezköy'de hareketli saatler yaşandı

Tankların çıkacağı dedikodusu ile Çerkezköy'de hareketli saatler yaşandı

Tankların çıkacağı dedikodusu ile Çerkezköy'de hareketli saatler yaşandı

TEKİRDAĞ'ın Çerkezköy İlçesi'ndeki 3. Zırhlı Tugay Komutanlığı'ndan tarnkların dışarı çıkacağı dedikodusu üzerine belediye ve işadamlarına ait çok sayıda iş makinası garnizonun kapısına çekildi. Garnizon önünde toplanan vatandaşları Ak Partili milletvekilleri sakinleştirerek Cumhuriyet Meydanı'na yönlendirdi.
Ak Parti Çerkezköy İlçe yönetimine kentteki 3. Zırhlı Tugay Komutanlığı'ndan tankların dışarı çıkacağı yönünde bilgi geldiği haberleri kısa sürede ilçeye yayıldı. Bunun üzerine birbirleriyle sosyal medya üzerinden haberleşen grupların önerisiyle belediye ile işadamlarına ait kamyon ve iş makineleri garnizonun giriş-çıkış kapılarının önüne çekildi. Bu sırada çok sayıda Çerkezköylü askeri birliğin önünde toplandı. Kısa sürede sayıları artan kalabalık 'Demokrasi nöbetine geldik' diye sloganlar attı. Bu gelişmeler üzerine garnizonun ışıkları söndürülürken, askerlerden herhangi bir müdahalede bulunulmadı.
AK PARTİLİ VEKİLLER VATANDAŞLARI İKNA ETTİ
Kalabalığın arasında bazı kişilerin taşkınlık yapması üzerine Ak Partili bölge milletvekilleri Ayşe Doğan ve Metin Akgün, garnizonun önüne geldi. Vatandaşları sağduyulu olmaya davet eden milletvekilleri, Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan'ın ilçeye gelerek belediye önünde konuşma yapacağını bildirdi. Bu çağrı üzerine vatandaşlar garnizonun önünden ayrılarak Cumhuriyet Meydanına yöneldiler. İş makineleri ise garnizonun kapılarının önünde bırakıldı. 

 

DHA