Sözcü Plus Giriş

TÜRK futbolunun yeni yıldız adayı 19 yaşındaki Emre Mor, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'ndaki performansıyla babasının oturduğu Uşak'ın Sivaslı İlçesi'ne bağlı Tatar Beldesi'ni gururlandırdı.
Sivaslı ilçesine bağlı Tatar Beldesi Belediye Başkanı Zafer Gün, Emre Mor'un dünya futbolunda gösterdiği başarının belde halkı ve Türkiye için gurur verici olduğunu söyledi. Gün, "Emre Mor'un Uşaklı ve Tatarlı olması bizim için ayrı bir kıvanç kaynağı. Emre, küçük yaşta olmasına rağmen, çok başarılı ve iyi bir futbolcudur. Dileğimiz Türk futboluna da iyi bir hizmet vererek, başarımıza katkı sağlar inşallah" dedi.
Tatar Beldesi'nde oturanların milli maçları ayrı bir heves ve heyecanla izlediklerini belirten Gün, şöyle devam etti:
"Emre acaba ilk 11'e girecek mi? Oyunda nasıl bir başarı sağlayacak. Bu nedenle belde halkı ve Uşaklılar'ın ilgi ve alakası arttı. Ben 2002 yılında Danimarka'da bir süre çalışmıştım. Babası Ersoy Mor zaten akrabam oluyor. Çok sık görüştüğümüz için Emre'yi de küçük yaşlarında çok gördüm. Danimarka'da spor okulları çok gelişmiş durumdadır. Çocuklar daha çocuk yaşlarda bu spor okullarına büyük ilgi gösteriyor. Emre 5 yaşından bu yana futbol okuluna devam ediyordu. Eğitimini de futbol üzerine aldı. Oynadığı oyun ve kalitesi belli. İnşallah Türk futboluna başarılı bir şekilde yardımı olur."

DHA