Sözcü Plus Giriş

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde, tatilden dönen aileninin içinde bulunduğu, aşırı hız nedeniyle kontrolden çıkıp, refüje çarparak takla attığı belirtilen otomobilin sürücüsü ile kızı kazada yaralandı, eşi ise yaşamını yitirdi.
Bodrum'da iki hafta tatil yapan 36 yaşındaki Erdal Yaldız, Edirne'nin Uzunköprü ilçesineki evlerine dönmek üzere eşi ve kızıyla birlikte, bugün saat 11.30 sıralarında yola çıktı. Yaldız'ın kullandığı 22 LB 878 plakalı otomobil, Bodrum – Milas Karayolu'nun 12'nci kilometresindeki Gökçeler Mevkisi'nde, iddiaya göre aşırı hız nedeniyle kontrolden çıktı. Savrulan otomobil refüje çarpıp, takla attı. Otomobil sürücüsü Erdal Yaldız ile 11 yaşındaki kızı Eda Yaldız yaralanırken, ön sağ koltukta oturan ve kemeri takılı olmayan eşi Derya Yaldız ise sıkışarak, yaşamını yitirdi. Ambulansla Bodrum Devlet Hastanesi'ne kaldırılan baba-kız, tedaviye alındı. Vücutlarının çeşitli yerlerinde kırıklar bulunan baba-kızın hayati tehlikelerinin bulunmadığı bildirildi. Derya Yaldız'ın cesedi ise itfaiye ekipleri tarafından güçlükle sıkıştığı yerden çıkartılıp, önce Bodrum Devlet Hastanesi Morgu'na ardından da otopsi yapılmak üzere Muğla Adil Tıp Kurumu'na gönderildi.
Yaldız Çifti'nin kazadan bir gün önce tatildeki mutlu anlarının yer aldığı ları sosyal paylaşım sitesi Facebook'tan paylaştıkları görüldü.

DHA