Sözcü Plus Giriş

BİTLİS'in Tatvan İlçesi'nde bulunan bazı STK'lar, sık sık trafik kazasının meydana geldiği Bitlis-Tatvan-Ahlat Karayolu kavşağında basın açıklaması yaparak önlem alınmasını istedi.
Tatvan İlçesi'nde sık sık trafik kazalarının yaşandığı Bitlis-Tatvan-Ahlat Karayolu kavşağında bir araya gelen, bazı STK temsilcileri basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını Bitlis Akaryakıt Ve Petrolcüler Derneği Başkanı Vedat Kaküs okudu. Dün de aynı kavşakta meydana gelen trafik kazasında 28 yaşında 1 kişinin öldüğünü, 6 kişinin de yaralandığını belirten Kaküs, şöyle konuştu:
"Şu anda bulunduğumuz kavşak uluslararası devlet yolu olup, Türkiye’den İran’a transit geçişi sağlamaktadır. Halk arasında ölüm kavşağı olarak adlandırılan bu kavşakta her ay ölümlü ve maddi hasarlı kazalar meydana geliyor. Şu ana kadar 7 ölümlü kaza ve onlarca maddi hasarlı kazalar olmuştur. Bu kazalara rağmen sinyalizasyon hiçbir zaman doğru dürüst çalışmamıştır. Bu kavşak, sanayi sitesi girişi, yüksekokul yanı ve süphan petrol yanında yer alan kavşaklar sürekli kazaların yaşandığı kavşaklardır. Bu güzergahlarda yol genişletme çalışması yapıldığı zaman defalarca, uluslararası standartlara göre yapılmasına dair istek ve şikayetlerimizi bildirdik. Buna rağmen, başta karayolları yetkilileri ve bu hususta sorumluluğu bulunan tüm yetkililer, adeta üç maymunu oynadı. İlçemiz sınırları içerisinde bulunan ve uluslararası transit geçişi sağlayan ve ülke ekonomisine büyük katkısı olan bu yola ve kavşak düzenlemelerine gerekli önemin verilmedi. Mezarlığa dönüşen bu ölüm kavşağından vicdan ve sorumluluk sahibi olan bütün yetkililere sesleniyoruz. Daha ne zamana kadar bu ölümlere seyirci kalacaksınız. Buranın standartlara uygun yapılması için biz Tatvanlılar daha ne zamana kadar kurban vereceğiz"

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more