Sözcü Plus Giriş

TBMM Katip üyesi CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi'nin, TBMM'deki basın toplantı salonunda Öğrenci Veli Derneği Yöneticileri ile birlikte basın açıklaması yapmak istemesine polis engel oldu. Hakverdi ve ziyaretçileri ile polisler arasında, koridorda tartışma yaşandı. Bunun üzerine koridordaki tuvalet önünde basın açıklaması yapıldı.
TBMM Katip üyesi ve CHP Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Öğrenci Veli Derneği İkinci Başkanı Metin Erdoğdu ve dernek yöneticilerini 'eğitim sistemi ve büyüyen sorunlar' konulu basın açıklaması için Meclis'e getirdi. Ancak Hakverdi ve dernek yöneticileri basın toplantı salonuna girmek isterken girişteki polisler tarafından engellendi. Güvenlik güçleri Hakverdi'nin ziyaretçileriyle birlikte toplantı salonuna giremeyeceklerini söyleyince tansiyon yükseldi. Toplantı salonuna gitmek isteyen Hakverdi ve ziyaretçileri ile polisler arasında, koridorda yaklaşık 40 dakika tartışma yaşandı. Ali Haydar Hakverdi koridordaki polislere "Ne yapacaksınız gözaltına mı alacaksınız Öbür seferki gibi olmayacak. Ben buranın yürütmesindeyim. Karşı çıkıyorsanız tutun tutanakları. İçeri gireceğiz" dedi. Ancak polisler içeri girilmesine izin vermedi. 
Bunun üzerine Öğrenci Veli Derneği İkinci Başkanı Metin Erdoğdu, koridordaki tuvalet önünde "Tüm okullar açılıyor. Okullar 4+4+4 yasasıyla iflas ettirilmiş trajikomik durumda. Ders kitapları olmayan okullar eğitime açılıyor. Bir milyon öğrenci öğretmensiz okula başlıyor. On binlerce öğrenci eğitime başlayamıyor. Bunu basına duyurmak istiyoruz" diye konuşarak, basın açıklamasını yaptı.
Öte yandan Ali Haydar Hakverdi, Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın Che Guevara'ya yönelik sözlerini eleştirmek için 'Devrimci Liseliler' grubuyla Meclis'te açıklama yapmak istemesine emniyet güçleri engel olmuştu. Polisler, öğrencilerin giymek istediği üzerine Che'nin resminin olduğu tişörtleri zorla toplamıştı.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more