Sözcü Plus Giriş

TEKİRDAĞ’da askeri darbe girişimi ardından kendilerini polis olarak tanıtarak 65 yaşındaki Müzeyyen Güder'den115 bin lira alan dolandırıcılar polisin operasyonuyla yakalandı. Kadının evine üs kuran polis ekipleri ikinci kez paraya almak için gelen 3 kişiyi gözaltına aldı.
Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesi’nde oturan Müzeyyen Güder’i telefonla arayan dolandırıcılar, kendilerini polis olarak tanıtıp banka hesaplarındaki paraların FETÖ/PDY örgütü tarafından ele geçirildiğini iddia etti. Güder, bankadaki parasını ve evdeki ziynet eşyalarını gönderecekleri sözde polise vermelerini istedi. Müzeyyen Güder, bankadan çektiği 100 bin lira ile 15 bin liralık ziynet eşyasını gelen şüphelilerden birine verdi. Daha sonra yeniden arayan dolandırıcılar evini satmasını ve parayı kendilerine vermesini istedi. Bu durumundan şüphelenen Müzeyyen Güder, avukat olan yeğenine olanları anlattığında dolandırıcılık ortaya çıktı. Avukat yeğeniyle birlikte polise başvuran Müzeyyen Güler yaklaşık 115 bin lirasını kaptırdığını anlatıp şikayetçi oldu.
POLİS EVE ÜS KURDU
Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, kadının evinde dolandırıcıların yeniden aramasını bekledi. Müzeyyen Güder’in evine satmak istememesi üzerine bu kez de bankadan kredi çekip kendilerine vermesini isteyen dolandırıcılardan biri parayı almak için geldiğinde polis ekipleri operasyon düzenledi. Para sandığı çantadan kağıt çıkması üzerine şaşıran dolandırıcı polis ekiplerince suçüstü yakalandı. Yapılan incelemede şüphelilerin A.Ö., M.D. ve M.D. olduğu tespit edildi.
Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü’nde ifadeleri alınan şüphelilerin Tekirdağ’ın yanı sıra Samsun, Yalova ve Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde de aynı yöntemle dolandırıcılık yaptıkları belirlendi. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen A.Ö., M.D. ve M.D. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more