Sözcü Plus Giriş

 BALIKESİR'in Burhaniye İlçesi'nde, telefon dolandırıcılığı yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 3 kişiden 2'si tutuklandı, yaşı küçük olan diğeri ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Burhaniye'de yaşayan 76 yaşındaki Gülizar Ordu'ya telefonla ulaşan dolandırıcılar, terör örgütünün kimlik bilgilerini ele geçirip kullandığını, bu durumdan kurtulması için para vermesi gerektiğini söyledi. Dolandırıcılara inanan Ordu, evdeki 10 bin lira ve 10 bin doları teslim etti. Dolandırıldığını anlayan Ordu'nun şikayeti üzerine, polis çalışma başlattı.
Şüphelilerin aranması sürürken, bu kez 63 yaşındaki Cevriye Avcı'ya ulaşan dolandırıcılar, kendilerini önce polis, ardından savcı olarak tanıtarak aynı yalanla para istedi. Dolandırıcılık girişimini fark eden Avcı, komşularına haber verdi. Komşular ise polise bildirdi. Bağlantıyı koparmayan Avcı, dolandırıcılara istedikleri parayı vereceğini söyleyerek eve çağırdı. Eve gelen 26 yaşındaki İ.G. ve 26 yaşındaki E.F. ile 16 yaşındaki H.K., önlem alan polis tarafından yakalandı.
İlk dolandırıcılık olayının yaşandığı yer yakınında, şüphelilerin kullandığı otomobilin MOBESE kameralarınca görüntülendiği de belirtildi. Gözaltına alınan ve işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden H.K., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, diğer 2 şüpheli ise tutuklandı.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more