Elazığ Haberi: Terör saldırısında hasar gören Elazığ Emniyet Müdürlüğü binasının yıkımına başlandı

Terör saldırısında hasar gören Elazığ Emniyet Müdürlüğü binasının yıkımına başlandı

Terör saldırısında hasar gören Elazığ Emniyet Müdürlüğü binasının yıkımına başlandı

Şahismail GEZİCİ/ELAZIĞ, (DHA) ELAZIĞ'da geçen 18 Ağustos'ta terör örgütü PKK'nın bomba yüklü araçla yaptığı saldırıda büyük hasar gören Emniyet Müdürlüğü binasının yıkımına başlandı.
18 Ağustos’ta bomba yüklü araçla düzenlenen 3 polisin şehit olduğu, 110'u polis olmak üzere 217 kişinin yaralandığı, Emniyet bahçesindeki 100 aracın da kullanılmaz hale geldiği saldırıda, ağır hasar gören Emniyet Müdürlüğü binasının yıkımına başlandı. Emniyet Müdürlüğü, patlama sonrası, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY soruşturması kapsamında el konulup kapatılan Güzide Hanım İlkokulu binasına taşınmıştı.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, 25 Ağustos’ta Elazığ’a yaptığı ziyarette terör saldırısında ağır hasar gören Emniyet Müdürlüğü binasını gezdikten sonra yaptığı açıklamada, "Elazığ Emniyet Müdürlüğü binasının yerinin bir park alanı olması ve saldırının anısının hatırlatılması açısından bu alanın düzenlenmesi konusunda talepler bulunmaktadır. Bu konunun ilgili bakanlıklar düzeyinde takipçisi olacağız" demişti.
Bugün yıkımına başlanan emniyet binasında iş makineleri, beton duvar ve blokları tek tek yere indirirken, çatıdaki tahtalar önceden indirilerek yerde toplandı. Binadan koparılan beton halindeki bloklar arasında bulunan demirler de ayıklanarak ayrı bir yerde toplantı. Kalan molozlar ise kamyonlara yüklenerek şehir dışına taşındı.

DHA

Loading...