Sözcü Plus Giriş

Hakkari Haberi: Teslim olan PKK'lılara Mehmetçik şefkati

Teslim olan PKK'lılara Mehmetçik şefkati

Güncellenme: 21:23, 17/11/2016
Teslim olan PKK'lılara Mehmetçik şefkati

HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi'nde örgütten kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan PKK'lı 2 teröristle komutan arasında ilginç diyaloglar yaşandı. Teröristlere geçmiş olsun dileklerinde bulunup yemek yediren komutan, PKK'lının ailesiyle iletişime geçme istediğini de yerine getireceklerini söyledi. 
Terör örgütü PKK'nın Irak'ın kuzeyindeki ZAP kampından kaçarak Çukurca'nın Üzümlü Bayrak Tepe bölgesinde güvenlik güçlerine teslim olan PKK'lı 2 teröriste, askeri birlikte görev yapan komutan, Mehmetçiğin şefkatli yüzünü gösterdi. PKK'lı teröristlerle sohbet eden ve onlara yemek yediren komutan ile örgüt mensupları arasında ilginç diyaloglar yaşandı. PKK'lı teröristlere örgütten kurtuldukları için geçmiş olsun dileğinde bulunan komutan, elinde sargı bulunan teröriste doktor ve ilaç ihtiyacı olup olmadığını sordu. 
PKK'lı'nın ailesiyle iletişime geçme istediğini karşılayacaklarını ifade eden Komutan, korkmamaları gerektiğini belirterek, dağdaki teröristlere de seslenip teslim olmalarını istedi. Komutan, "Bundan sonra korkmanıza gerek yok. Bundan sonra yüce Türk milletinin, askerinin, adaletinin şefkatli kolları arasındasınız. Endişe edecek bir durum söz konusu değil. Burdan sizin nezdinizde kendi isteğiyle veya kaçırılmış örgüte katılmış tüm örgüt mensuplarına sesleniyorm. Türk askeri merhametlidir. Gelin teslim olun" dedi. 

DHA