Tokat Haberi: Tokat'ta 10 üniversite personeli daha tutuklandı

Tokat'ta 10 üniversite personeli daha tutuklandı

Tokat'ta 10 üniversite personeli daha tutuklandı

TOKAT'ta, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında gözaltına alınan 22 üniversite personelinden 10'u daha tutuklandı. Tutuklu sayısı 19'a ulaştı.
Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki bir grup askerin darbe girişimi sonrası Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında üç gün önce yapılan operasyonda Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nde çalışan ve FETÖ ile bağlantısı olduğu iddia edilen 22 kişi gözaltına alındı. Emniyetteki ifadelerinin ardından dün akşam adliyeye sevk edilen 10 kişiden 9'u tutuklandı, bir kişi ise serbest bırakıldı. Kalan 12 kişi ise işlemlerinin ardından bu sabah adliyeye sevk edildi.
Hakim karşısında çıkan Gaziosmanpaşa Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi eski Başhekimi Prof. Dr. Şemsettin Şahin ile Fazlı Yavaş, Naim Çagman, Hüseyin Aslan, İskender Parmaksız, Murat Çelikoğlu, Recep Koşak, Ömer Cengiz, Mustafa Tosun ve Ahmet Özdemir tutuklandı. Hakan Kesici ve Kayıhan Karaman ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Soruşturma kapsamında tutuklu sayısı 19'a yükseldi.

DHA

Loading...