Muş Haberi: Topbaş: 'Ülkemizde darbe yapmaya kalkanlara karşı milletçe ayağa kalktık'

Topbaş: 'Ülkemizde darbe yapmaya kalkanlara karşı milletçe ayağa kalktık'

Topbaş: 'Ülkemizde darbe yapmaya kalkanlara karşı milletçe ayağa kalktık'

CHP’nin darbe girişimine karşı buluşmasına destek vermek için siyasiler ve vatandaşlarla birlikte Tünel’den Taksim’e yürüyen Başkan Kadir Topbaş, “Devletin bekası ve ülkenin geleceği söz konusu olduğu zaman milletçe nasıl birlikte olduğumuzu, olabileceğimizi dünyaya gösterdik” dedi.

CHP’nin darbe girişimine karşı buluşmasına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu, TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, TBMM Grup Başkanvekili Mehmet Muş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci de destek verdi.

Beyoğlu Tünel’den İstiklal Caddesi üzerinden Taksim’e doğru yürüyen Müezzinoğlu, Bahçekapılı, Muş ve Topbaş CHP'nin darbe girişimine karşı düzenlediği Barış ve Demokrasi Mitingi’ni ziyaret etti. Böyle bir zamanda milletçe beraber olmanın önemine değinen Başkan Kadir Topbaş, “Ülkemizde darbe yapmaya kalkanlara karşı milletçe ayağa kalktık. Bütün yurttaşlarımız, gerçek sivil toplum kuruluşlarımız ve partilerimiz destansı bir duruş sergilediler. Darbecilerin girişimlerini boşa çıkarttılar. Devletin bekası ve ülkenin geleceği söz konusu olduğu zaman milletçe nasıl birlikte olduğumuzu, olabileceğimizi dünyaya gösterdik. Nasıl bir millet olduğumuzu dünyaya gösterdik” dedi.

Tüm siyasi partilerin siyasi mülahazaları bir tarafa bırakarak 'gün bugündür' diyerek dayanışma içerisinde olduğunu ifade eden Kadir Topbaş, şöyle konuştu; “Vatandaşlarımız da öyle, 79 milyon büyük bir aile olduğumuzu hissettik. Büyük bir kardeşlik ve dostluk atmosferi oluştu. Fetö’nün teröristleri maalesef asker kisvesiyle bu ülkenin geleceğini karartacaklardı. Düşman işgalinde dahi görmediğimiz acı tablolara sahne oldu İstanbul ve Türkiye. Şehitler verdik, gazilerimiz var. Bir bedel ödendi, ama inanıyorum ki gelecek bizim için çok daha güzel olacak.”

Taksim’e CHP’nin buluşmasına destek vermek için yürüdüklerini belirten Topbaş, “Bu demokrasi buluşmasına destek veriyoruz. Artık bu güzelliklerin geleceğe yansımasını ve kardeşlik atmosferi oluşması için bir fırsat oluşmasını arzu etmekteyiz. Bu destek önemli. Çünkü biz bin yıllık tarihi olan büyük bir milletiz. Ve hiçbir millete nasip olmayan bir dayanışma ruhunu ortaya koyabiliyoruz. Bunu Çanakkale’de ortaya koşmuştuk. 15 Temmuz’da da milletimiz her tarafta 7’den 70’e kenetlendi. Bu milletimiz adına çok önemli” diye konuştu.

DHA

Loading...