Sözcü Plus Giriş

Trabzon Haberi: Trabzon’da gözaltına alınan hakim ve savcılardan 11'i adliyeye sevk edildi

Trabzon’da gözaltına alınan hakim ve savcılardan 11'i adliyeye sevk edildi

Güncellenme: 16:55, 18/07/2016
Trabzon’da gözaltına alınan hakim ve savcılardan 11'i adliyeye sevk edildi

DARBE girişimiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında Trabzon’da gözaltına alınan hakim ve savcılardan 11’i adliyeye sevk edildi.
HSYK'nın açığa aldığı 20 hakim ve savcıdan 11'i, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' ve 'cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlilerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek' suçlamasıyla adliyeye gönderildi. Trabzon Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası garajı önünden aldığı hakim ve savcıları adliyeye götürmek için yola çıkan Çevik Kuvvet otobüsüne binen ve basın mensuplarına dönerek hakim olduğunu söyleyen bir kişi, ''Çekin bu hukuksuzluğu. Hâkimlere yapılan hukuksuzluğu çekin” dedi.
ALBAY VE MÜDÜRE TUTUKLAMA TALEBİ
Bu arada, darbe girişimiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen 4üncü Motorlu Piyade Tugay Komutan Vekili Tank Kurmay Albay Bahadır Dalgıç ile Trabzon Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürü Ali Hallaç, savcılık işlemlerinin ardından tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

DHA