Samsun Haberi: Traktör kazasında ölen babanın 5 kızı için öğretmenler seferber oldu

Traktör kazasında ölen babanın 5 kızı için öğretmenler seferber oldu

Traktör kazasında ölen babanın 5 kızı için öğretmenler seferber oldu

SAMSUN'un Asarcık İlçesi'nde bir grup öğretmen, traktör altında kalarak ölen Metin Konuşum'un, okula giden 5 kız çocuğu için sosyal medya üzerinden yardım kampanyası başlattı.
Samsun'un Asarcık İlçesi Gündoğdu Mahallesi'nde oturan Metin Konuşum, 5 gün önce tarlasını sürerken devrilen traktörün altında kalarak öldü. Kazada eşini kaybeden Sabriye Konuşum ise kızları 18 yaşındaki Ayfer, 16 yaşındaki Emine, 14 yaşındaki Ezgül, 13 yaşındaki Ebru ve 8 yaşındaki Asuman Konuşum ile yalnız kaldı. Ekonomik sıkıntı yaşayan aile için öğretmenler seferber oldu. 2'si lise, 2'si ortaokul biri de ilkokulda eğitim öğrenim ren kız çocukları için Asarcık Atatürk İlkokulu öğretmenleri sosyal medya üzerinden kampanya başlattı. Kız çocukların yaklaşan kış mevsiminde zor durumda kalmaması için giysi, ayakkabı ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla sosyal medya üzerinden başlatılan kampanya büyüdü. 5 kız çocuğu için adeta herkes seferber oldu.
Aileye ulaştırılmak üzere Türkiye'nin dört bir yanından yardım yağdı. Öğretmenlerin bu sosyal sorumluluk anlayışı takdirle karşılandı. Aynı öğretmenlerin daha önce de 'Çocuklar üşümesin' diye bir kampanya başlattığı ve ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına yardımda bulunduğu belirtildi.

DHA

Loading...