Tekirdağ Haberi: Trakya'da demokrasi şöleni

Trakya'da demokrasi şöleni

Trakya'da demokrasi şöleni

TRAKYA’da “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” büyük bir coşkuyla kutlandı. Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’nde 15 Temmuz askeri darbe girişimi nedeniyle başlayan “Demokrasi Nöbeti” son günü Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın çağrısıyla “Demokrasi ve Şehitler Mitingi olarak” halkın her kesiminden ellerinde Türk bayraklarıyla alanlarda büyük bir şölen havasında gerçekleşti.
Edirne’de trafiğe kapalı Saraçlar Caddesi’nde Edirne Valiliği'nin organize ettiği ‘demokrasimize sahip çıkıyoruz’ mitinginin son günü halkın yoğun katılımıyla kutlandı. Ellerinde Türk bayraklarıyla gelen kalabalık alana kurulan dev ekranda Yenikapı’dan canlı yayında takip ederek coşkuyu hep birlikte yaşadı. Mitinge Edirne Valisi Günay Özdemir, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran ve kurum müdürleri ile bazı siyasi partililer sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile 10 bine yakın kalabalık katıldı.
TEKİRDAĞ’DA 10 BİN KİŞİ KATILDI
Tekirdağ’da “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” 10 bin kişi katıldı. Tekirdağ Vliliği’nin organize ettiği miting Valilik önünde akşam saatlerinde başladı. Mitinge katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Bursa Milletvekili Dr.Mehmet Müezzinoğlu’ kalabalığa konuşma yaptı. Müezzinoğlu konuşmasında, “Öncelikle karanlık bir 15 Temmuz gecesini aydınlık bir 15 Temmuz sabahına dönüştüren büyük Türk milletine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bu büyük milletin gazası mübarek olsun diyorum. Bu büyük millete yakışır zafer, çocuklarımızın zaferidir, gençliğimizin zaferidir, kadınlarımızın zaferidir. Top yekûn 80 milyon büyük Türk milletinin zaferidir. Bağımsızlığıma, kardeşliğime, birliğimize, bütünlüğümüze, vatanımıza ve bayrağımıza kast eden hainlere dersin en güzelinin verildiği bir gecenin sabahını bize yaşatan bu büyük millete huzurlarınızda teşekkür ediyorum " dedi.
Mitinge Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Ayşe Doğan, Metin Akgün, Tekirdağ CHP Milletvekili Emre Köprülü, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak İlçe belediye başkanları ve siyasi parti temsilcileri ile vatandaş katıldı.
Kırklareli’nde düzenlenen “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” Valilik önünde ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan 10 bin kişi hep birlikte coşkuya ortak oldu. Mitinge Kırklareli Valisi Esengül Civelek siyasi parti temsilcileri ve bazı kurum müdürleri sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile vatandaş katıldı. Kutlamalarda polisin geniş güvenlik önlemi aldığı görüldü.

DHA