Sözcü Plus Giriş

HAKKARİ Valiliği tarafından '19 Eylül Gaziler günü' nedeniyle şehit yakınları ve gazilere, Orduevinde öğle yemeği verdi. Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, hür ve huzur içerisinde yaşamayı şehit ve gazilere borçlu olduklarını belirtirken, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Emre Tayanç, vatandaşların huzur içerisinde yaşamaları için gerekirse şehit ve gazi olmaya geldiklerini söyledi.
Hakkari Orduevinde verilen öğle yemeğine, Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, eşi Funda Toprak, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Emre Tayanç, Hakkari Belediye Başkanlığına kayyum olarak atanan Vali Yardımcısı Cüneyt Epcim, Vali Yardımcısı Hasan Ongu, Hakkari İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz, Emniyet Müdürü Resul Holoğlu, İl Müftüsü Faysal Geylani, Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgut, şehit yakınları ve gaziler katıldı. Hakkari Valisi Toprak ve Tugay Komutanı Tuğgeneral Tayanç, yemeğe katılan şehit yakınları ve gazilerin bulunduğu masaları tek tek dolaşarak sohbet etti.
Yemekte konuşan Hakkari Valisi Toprak, gaziler günü vesilesiyle düzenledikleri yemeğe katılan şehit yakınları ve gazilere teşekkür etti. Vali Toprak, "Gazilerimiz, şehitlerimiz, şehit yakınları ve onların çocukları bizlerin ve devletimizin aile fertleri olarak kabul ediyoruz. Milletçe bu vatan topraklarında hür ve huzur içerisinde hayatımızı devam ettiriyorsak, bunda en fazla rolü ve katkısı olanların şehitlerimiz ve gazilerimiz olduğu, herkesin mutabık olduğu, en kesin doğru olarak karşımıza çıkmaktadır. Vali olarak Hakkari ilinde arabamıza binip bayraklı bir şekilde gezebiliyorsak, öğrencilerimiz öğrenimlerini görebiliyorsa, hastanede devletimiz hizmet verebiliyorsa, kamu kurum ve kuruluşlarımız sizlerin ihtiyaçlarını gidermek için özgürce hizmet ifa edebiliyorsa, bu konuda en büyük payların siz gaziylerimizin ve rahmetli şehitlerimizin olduğu tartışmasız bir gerçektir" dedi.
Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Emre Tayanç ise, Hakkari kırlasında yürütüle operasyonlar nedeniyle uzun süredir gazi ve şehit yakınları ile bir araya gelemediklerini belirterek şöyle konuştu:
"Her ne kadar garnizon sorumlusu olsak da sayın valimizin emirleriyle burada şehit yakınları ve gazilerimizle buluştuk. Bu sene benim buraya gelişimin daha 40'ıncı günü. Operasyonel faaliyetlerden dolayı bayramda ve diğer günlerde sizleri ziyaret edemedik. Gönül istiyor ki, özel günlerde daha uzun süre beraber olalım. Fakat biliyorsunuz bu coğrafyadaki bu ciddi problemin hepiniz farkındasınız, hepiniz şehit ve gazi yakınısınız. Biz de bu coğrafyada, daha fazla şehit ve gazilerimiz olmasın diye buraya gerekirse ölmeye, gerekirse gazi olmaya geldik. Burada masumene dolaşan çocuklarımız, kızlarımız, bu yavrularımız bu coğrafyada daha güzel bir geleceğe kavuşsunlar, rahat uyusunlar, güven içiresinde buralarda seyahat edip gelecekleri için çaba göstersinler diye biz gece uyumamak için buraya geldik. Burada gerekirse gecemizi gündüzümüze katmaya, gerekirse ölmeye, ölüm hakkımızda hayırlısıyla şehit olmaya, eğer yaşamak hakkımızda hayırlısıysa muzaffer olmaya çok kararlıyız. Bu konuda kararlılığımızı da inşallah size göstereceğiz. Zaten şu ana kadar sizlerle birlikte olamamamızın sebebi operasyonel faaliyetlerimiz. Bir kısım ailelerimiz bizlerde randevu istiyorlar. Onların randevularına cevap veremedik.Kusura bakmasınlar. İnşallah bu terörle mücadele belli bir seviyeye bu sorunları indirdikten sonra rahat rahat hepinizle görüşeceğiz. O yüzden de özür diliyorum."

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more