Tokat Haberi: Turhal'a şehit ateşi düştü (2)

Turhal'a şehit ateşi düştü (2)

Turhal'a şehit ateşi düştü (2)

CENAZE TOKAT'A GETİRİLDİ
Bingöl'ün Genç İlçesi'nde yol kontrolü yaparken, PKK'lı teröristlerin yerleştirdikleri patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu şehit olan jandarma uzman çavuş Emrah Çeçen'in, cenazesi, askeri uçak ile memleketi Tokat'a getirildi. Havaalanında cenazeyi, Tokat Valisi Cevdet Can, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 48'inci Piyade Eğitim Alay ve Garnizon Komutanı Albay Aykut Biçeroğlu, İl Jandarma Komutanı ile şehidin babası Metin, kardeşi jandarma uzman çavuş Burak Çeçen ve yakınları ile 500 kişilik grup karşıladı. 
Kalabalık, uçak içerisine girerek cenazeyi almak istedi. Fakat askeri yetkililer sadece şehidin babası ile kardeşinin içeriye girmesine izin verdi. Terör örgütü PKK'ya karşı ağabeyi ile birlikte mücadele eden Burak Çeçen, uçak içerisine girerek ağabeyinin tabutuna sarıldı. Oluşan izdiham sonrası baba Metin Çeçen kalabalığa, "Bir oğlum değil, 100 tane oğlum feda olsun şu memlekete" diye seslendi.
Türk Bayrağına sarılı cenaze, daha sonra silah arkadaşları tarafından Turhal Belediyesi'ne ait cenaze aracına taşındı. Turhal Devlet Hastanesi'nin morguna kaldırılan cenaze, yarın öğle namazı sonrası ilçede toprağa verilecek.

DHA

Loading...