Antalya Haberi: Turistler bedenleriyle '93'üncü Yıl' yazdı

Turistler bedenleriyle '93'üncü Yıl' yazdı

Turistler bedenleriyle '93'üncü Yıl' yazdı

ANTALYA'nın Kemer İlçesi'nde bir otelde tatil yapan yerli ve yabancı turistler Cumhuriyet'in 93'üncü yıldönümünü bedenleriyle '93'üncü yıl' yazarak kutladı. Yüzlerini Türk bayrağı motifi ve renklerine boyayan tatilciler, kendi dillerinde kutlama mesajı da verdi.
Kemer merkezdeki Crystal De Luxe Otel'de Cumhuriyet'in kuruluş yıldönümü dolayısıyla kutlama etkinliği yapıldı. Kutlamaya otelde konaklayan yerli ve yabancı tatilciler de katıldı. Etkinlik öncesi tatilcilerin yüzleri otelin animasyon ekibi tarafından Türk bayrağı motifi ve renklerine boyandı. Otelin dışında toplanan grup öğrencilerden oluşan bando eşliğinde kısa bir yürüyüş yaptı. Kaymakam Mustafa Cihad Feslihan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Yasin Berçin, Emniyet Müdürü Tevfik Karayakalı, İlçe Sahil Güvenlik Komutanı Üsteğmen Hasan Özak'ın da eşlik ettiği tatilciler daha sonra otele girdi.
Otelin avlusuna çıkan grup burada Türk bayraklı tişörtler giyerek bedenleriyle '93'üncü yıl' yazısını oluşturdu. Etkinlik kapsamında otelin aşçıbaşı Özgür Maloğlu, karpuz üzerine Atatürk portresi, kabak üzerine de Cumhuriyet temalı figürler işledi.
Rus ve İngiliz misafirler kendi dillerinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı. Yüzlerini tamamen kırmızıya boyayıp beyaz renkli ayyıldız yaptıran İngiliz kardeşler 7 yaşındaki Nicole Boyce, 9 yaşındaki Liam Boyce ve 11 yaşındaki Paige Boyce, katılımcıların ilgisini çekti. Etkinlik sonunda 10'uncu Yıl Marşı eşliğinde Türk bayrakları sallayan tatilciler bayramı kutladı.
Otelin Genel Müdürü Ali Osman İlhan, "29 Ekim Cumhuriyet Baymımızın 93'üncü yıl kutlamalarını otelimizde konaklayan Avrupalı ve Rus misafirlerle yaptık. Kutlamaya Almanya, İngiltere, Hollanda, Belçika, Fransa, Rusya, Kazakistan ve Türkiye'den gelen misafirlerimiz katıldı" dedi.

 

DHA

Loading...