Sözcü Plus Giriş

İZMİR'in Selçuk İlçesi'nde paraşüt eğitmeni 52 yaşındaki Sezai Çallı, sipariş üzerine yurt dışında yaptırdığı Türk Bayraklı paraşütünü 44'üncü Türkiye Paraşüt Şampiyonası'nda kullandı.
Paraşütle atlamaya 1982 yılında başlayan Sezai Çallı, yıllardan bu yana hayal ettiği paraşütüne 3 ay önce kavuştuğunu söyledi. Özel siparişle yurt dışında yaptırdığı ay yıldızlı paraşütünün ilk kez İzmir'deki şampiyonada göklerde süzüldüğünü belirten Sezai Çallı, yaşadığı duyguyu anlatmaya kelimelerin yetmediğini ifade etti. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin paraşüt takımında görev aldıktan sonra Türk Hava Kurumu'nda paraşüt eğitmeni ve tandem pilotluğu yaptığını hatırlatan Sezai Çallı, şöyle konuştu:
"Bugüne kadar 4 bine yakın atlayış yaptım. Hayko, Mustafa Sandal gibi sanatçılara paraşütle atlamayı öğretim. Emekli olduktan sonra da paraşüt atlayışlarına devam ettim. Türk bayraklı paraşütü yurt dışında yaptırarak, hayalimi gerçekleştirdim. Bu paraşütümle de ilk kez 44'üncü Türkiye Paraşüt Şampiyonası'na katıldım. Hedefe atlama kategorisinde Türkkuşu B Takımı olarak ikinci olduk. Bu paraşütümle bundan sonra festivallere ve sahillerdeki etkinliklere atlayış yaparak katılacağım. Böylece şanlı Türk bayrağımız sürekli göklerde olacak."

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more