İstanbul Haberi: Türkiye İnovasyon Haftası Adana'da başladı (2)

Türkiye İnovasyon Haftası Adana'da başladı (2)

Türkiye İnovasyon Haftası Adana'da başladı (2)

'3'ÜNCÜ HAVALİMANI 2018'DE AÇILACAK'
Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, İnovasyon Haftası etkinlikleri kapsamında katıldığı Türk İş Dünyası panelinde İstanbul'da yapılacak 3'üncü havalimanı ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Bloomberg HT Haber Koordinatörü Ali Çağatay'ın moderatörlüğünü yaptığı, Mediasa Medya Grubu CEO'su Demet Sabancı Çetindoğan, Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emine Sabancı Kamışlı ve Simit Sarayı Onursal Kurucu Başkanı Haluk Okutur'un konuk olduğu panelde konuşan Özdemir, gelişmiş ülkelerin inovasyona yatırım yaptığının altını çizdi. LİMAK Holding olarak 3 kıtada 52 bin çalışanlarıyla hizmet verdiklerini belirten Özdemir, şöyle dedi:
"Hedefimiz; bu rakamı arttırmak. Daha da yayılarak gitmek istiyoruz. Afrika, Balkanlar, Pakistan çok ülkeyle iş yaptık. Marka bir firma olma yolunda yürümekteyiz. Sabiha Gökçen Havalimanı'nı 30 aydı sözleşmemiz. Emine Hanım'ın da uçakları oradan kalkıyordu. En büyük müşterimizdir, hala devam ediyor. Temel atma töreninde '18 ayda bitireceksiniz' dedi. Hemen başladık. 18 ay olan 29 Ekim gününe denk geliyordu o gün geldi açılışını yaptı ve çalışmaya başladı. Aldığımızda 3.5 milyon yolcusu vardı. Bugün geçen yılki rakamlara göre 26 milyon yolcu geçmiş. 3'üncü havalimanını aldık, yapıyoruz. Çok önemli müşteri rahat edeceği huzur bulacağı bir havalimanı yapmaya çalışıyoruz. Yani uçarken stres altında uçmayacak. Gelirken de o kadar rahat ve konfor dolu havalimanı yapmaya çalışıyoruz. Dünyada bir uçak köprüye yanaşınca bir yolcu köprüye ayağını attıktan 11 dakika sonra polis ve gümrük kontrolünü yapmış bagajını almış taksiye binen bir havalimanı var. Bu Singapur Changi Havalimanı var. Biz bu 3'üncü havalimanını da yaparken hedefimiz 13 dakikada yolcumuz valizini alacak polis ve gümrük kontrolünden geçecek ve taksiye binecek bir havalimanı yapmaya çalışıyoruz. 2018'in ilk çeyreğinde bunu hizmete açmayı hedefliyoruz. Kosova'da da böyle bir havalimanı yaptık. Senegal'de Mısırda, Rostov Havalimanını yapıyoruz. Bütün buralarda inşaat tekniklerinin en hızlı en modern şekilde nasıl inovasyonda kullanabiliriz hesabını yapıyoruz." 

DHA

Loading...