İzmir Haberi: Türkiye'yi türban tasarımıyla Yunanistan'da temsil edecek

Türkiye'yi türban tasarımıyla Yunanistan'da temsil edecek

Türkiye'yi türban tasarımıyla Yunanistan'da temsil edecek

İZMİR'in Ödemiş İlçesi'nde kuaför Suna Gülgen, Yunanistan Berberler ve Kuaförler Federasyonu tarafından düzenlenecek saç festivaline katılarak, türban tasarımıyla Türkiye'yi temsil edecek.
Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu tarafından 2015 yılında Ankara'da yapılan Milli Takım Ellemelerinde Ege Bölgesi birincisi olan Ödemişli kuaför Suna Gülgen, Yunanistan'da düzenlenecek yarışmada türban dalında yapacağı gösteri için hazırlıklara başladı. Gülgen, Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu tarafından 2016 yılında Ankara'da yapılan yarışmada Tesettür, Gelin Makyajı, Şov Makyajı, Salon Topuzu, Fantezi topuz kategorilerinde tesettür dalında birinci olarak milli takıma seçildi. Gülgen, Yunanistan Berberler ve Kuaförler Federasyonu tarafından düzenlenecek saç festivalinde ilk kez Hıristiyan bir ülkede türban gösterisi yapacak. 18 yıllık kuaför olduğunu belirten Gülgen, şöyle dedi:
"Yunanistan'a Türkiye'nin de aralarında bulunduğu Avrupa ve Balkanlar'daki 8 ülkeden 137 kuaför katılacak. Bu doğrultuda ilk kez Yunanistan'dan Hristiyan bir ülkede tesettür sergilemek için izin aldık. Bize din ve ırk ayrımı yapmadıklarını söylediler. İslam ülkelerini, Müslümanlığı tanıtma bizim için çok gurur verici olacak. Ben doğru bir yolda ilerlediğimi düşünüyorum. Etkinliği günlük modellerle değil gösteri için hazırlanan modellerle yapacağız. Bu gösteride Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğime yürekten inanıyorum." 

DHA

Loading...