Gaziantep Haberi: Tütünlerine el konulan çiftçiler, valilik bahçesinde eylem yaptı

Tütünlerine el konulan çiftçiler, valilik bahçesinde eylem yaptı

Tütünlerine el konulan çiftçiler, valilik bahçesinde eylem yaptı

ADIYAMAN'da, kargo ile Gaziantep'e gönderdikleri 40 ton tütünlerine jandarma tarafından kaçak olduğu gerekçesiyle el konulan çiftçiler, valilik önünde eylem yaptı.
Çiftçilik ile uğraşan 32 köyden 500 çiftçi, 40 ton tütünü kargo ile Gaziantep’e gönderdi. Gaziantep’in Yavuzeli İlçesi’nde jandarma tarafından yapılan aramada el konulan 49 ton tütünün sahibi 60 çiftçi, valilik bahçesinde bulunan boş alanda bir araya gelerek taşıdıkları dövizlerle eylem yaptı.
Tütünlerinin geri verilmesini isteyen çiftçilerden Rıza Avçin, şöyle dedi:
"Dağ köylüleri olarak bizim geçim kaynağımız tütün. Bizim 40 ton tütünümüz Gaziantep’te yakalanmış, yetkililerimize bilgi verdik. Destek bekliyoruz bize iade etsinler. Toplamda 32 köyden 500 kişi mağdur durumda. Sorunun bir an önce çözülmesini istiyoruz."
Gruptakilerden bazı çiftçiler, daha sonra Vali Abdullah Erin ile görüştü. Çiftçileri dinleyen Vali Erin ise, sorunun çözümü için Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya'yı telefonla arayarak görüştü. Çiftçiler, valinin kendilerine yardımcı olacağını söylemesi üzerine eyleme son veril evlerine döndü.

DHA

Loading...