Kırklareli Haberi: Ücretlerini alamayan işçiler, eylemlerini meydana taşıdı

Ücretlerini alamayan işçiler, eylemlerini meydana taşıdı

Ücretlerini alamayan işçiler, eylemlerini meydana taşıdı

KIRKLARELİ'de, ücretlerini alamadıklarını için iş bırakan tekstil fabrikası işçileri, eylemlerini Valilik binası karşısındaki Özgürlük ve Demokrasi Meydanı'na taşıdı. Kırklareli Valisi Esengül Civelek ile görüşerek yardım isteyen işçiler, ücretlerini alana kadar eylemlerini sürdüreceklerini söyledi.
Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren bir tekstil fabrikasında 150 kadar işçi, ücretlerini ve fazla mesai paralarını alamadıkları için dün iş bırakma eylemine başladı. Fabrika yöneticilerinin paralarını yatıracaklarını söylemelerine rağmen eylemi sürdüren işçiler, bugün de yatırılmaması üzerine eylemi Kırklareli Valiliği karşısındaki Özgürlük ve Demokrasi Meydanı'na taşıdı.
Meydanda toplanan yaklaşık 150 işçiden 2'si Kırklareli Valisi Esengül Civelek ile görüşerek, yardım talebinde bulundu. Haklarını almak için eylemlerini sürdürdüklerini söyleyen işçilerden Emine Korkmaz, "Dün fabrika müdürü 'ödeyeceğiz' diye söz verdi. Fakat bu sabah yine ödenmedi. Biz de hakkımızı aramak için eylemimize devam ediyoruz" dedi.
İşçilerden Emine Sonbilen de seslerini duyurmak için Valilik önündeki meydanda toplandıklarını belirterek, "Sesimizi duyurmak istiyoruz. Kırklareli Valisi Esengül Civelek ve Kırklareli Belediye Başkanımıza giderek durumumuzu bildiriyoruz, yetkililerden yardım istiyoruz, çok mağduruz" diye konuştu.
Kırklareli Valisi Civelek ve Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ile görüşen işçiler yaklaşık 1 saatlik eylemlerinin ardından meydandan ayrıldı.

 

DHA

Loading...