Kırklareli Haberi: Ücretlerini alamayan tekstil işçileri iş bıraktı

Ücretlerini alamayan tekstil işçileri iş bıraktı

Ücretlerini alamayan tekstil işçileri iş bıraktı

KIRKLARELİ'de tekstil fabrikası işçileri ücretlerini ve fazla mesai paralarını alamamalarını gerekçe göstererek iş bıraktı. Fabrika önünde toplanan 150 işçi, yönetimin yarın ödeme yapacağına dair söz vermesine rağmen alacaklarını tahsil edene kadar eylemi sürdüreceklerini söyledi.
Kırklareli Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bir tekstil fabrikasında 150 kadar işçi, ücretlerini ve fazla mesai paralarını alamadıkları gerekçesiyle bu sabah iş bırakma eylemi yaptı. Fabrika önünde toplanan işçilerle görüşen fabrika müdürü Ayhan Aksoy, yarın ödeme yapılacağını söyleyerek işlerine dönmesini istedi. Ancak paralarını alana kadar eyleme devam edeceklerini ifade eden işçilerden Sevda Mala, 4 yıldır fabrikada çalıştığını anlatarak, "Burada çalışıyorum emek veriyorum ama fabrika iflas çekilmiş ama bize hiçbir bilgi verilmiyor. Daha önce işten ayrılan arkadaşlardan duyduğumuz kadarıyla fabrika kapanacakmış. Burada 400 kişi çalışıyorduk ama bir kısmı para alamadıkları için çıktılar" dedi.
İşçilerden Erkan Dursun da çalışanların evlerine para götüremediği için mağdur olduklarını söyledi. Dursun, "Ben buraya başlarken bana ücretimizi düzenli alacağımızı söylemiştiler ama öyle olmadı. Ben bekarım annem cebime para koyuyor bir şekilde geçiniyorum. Ama burada küçük çocukları olan insanlar var ve bunlar bebeklerine süt bile alamayacak duruma geldi. Ne yapalım fabrika müdürünü rehin mi alalım Bizim paralarımızı versinler bizde bırakıp gidelim" diye konuştu.
Jandarma ekiplerinin güvenlik tedbiri aldığı fabrikada işçilerin eylemi sürüyor.

DHA

Loading...