Son Dakika: Ukrayna İçişleri Bakanı: Ukrayna’da suç patlaması olacak

Ukrayna İçişleri Bakanı: Ukrayna’da suç patlaması olacak

Ukrayna İçişleri Bakanı: Ukrayna’da suç patlaması olacak

Ukrayna İçişleri Bakanı Arsen Avakov, kısa bir süre önce kabul edilen af kanunu nedeniyle gelecek yıl 50 bin mahkumun serbest bırakılacağını belirterek, bunun ülkede suç patlamasına neden olacağını söyledi.

Ukrayna İçişleri Bakanlığı’nda Başbakan Volodimir Groysman’ın başkanlığında düzenlenen güvenlik toplantısında konuşan İçişleri Bakanı Arsen Avakov, ülkedeki genel yoksulluk, işsizlik, ülke içi göçler gibi nedenlerden ötürü Ukrayna’nın iç güvenlik bakımından daha önce hiç bir zaman olmadığı kadar kötü bir dönemden geçtiğini söyleyerek, af yasası çerçevesinde 50 bin civarında mahkumun serbest kalacak olmasının da, ülkede gelecek yıl suç patlamasına neden olacağını ifade etti.

Af yasası sonucunda bu zamana kadar 8500 civarında mahkumun tahliye edildiğini belirten Avakov, serbest kalan her on mahkumdan birinin cinayet, tecavüz ve soygun gibi ağır suçları yeniden işlediğini kaydetti. Artan suç vakaları karşısında polis sayısının yetersiz kaldığını söyleyen Avakov, bir polis memurunun bazen onsekiz önemli vakaya birden bakmak zorunda kaldığını belirtti.

DHA

Loading...