Bursa Haberi: Uludağ Üniversitesi’nden darbe girişimi protesto yürüyüşü

Uludağ Üniversitesi’nden darbe girişimi protesto yürüyüşü

Uludağ Üniversitesi’nden darbe girişimi protesto yürüyüşü

BURSA'da 15 Temmuz darbe girişimi, Uludağ Üniversitesi'nde yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı yürüyüş ile protesto edildi.
Uludağ Üniversitesi'nde Mediko Binası'nın önünde başlayan ve 3 bin kişinin katıldığı protesto yürüyüşüne Rektör Prof.Dr. Yusuf Ulcay, yöneticiler, akademisyenler ve çalışanlar ellerindeki Türk Bayrakları ile katıldı. Üniversiteye bağlı Mennan Pasinli Meslek Yüksekokulu'ndan 3 eğitmen de atlarıyla gelerek destek verdiği yürüyüşte, 'Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez’ sloganının atıldı. Atatürk Anıtı’na çelenk bırakma, şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden yürüyüşün sonunda UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, basın açıklaması yaptı.
"ALÇAKLA BİR EYLEM"
15 Temmuz gecesi milletin iradesinin gasp edilmeye çalışıldığını kaydeden Rektör Prof.Dr. Yusuf Ulcay, “Yıllarca bin bir emek ve gözyaşı ile kazandığımız demokrasimiz hiçe sayılarak, milletimizin öz iradesi ile seçilmiş meclisimize, milletimizin öz iradesi ile seçilmiş Cumhurbaşkanımızın canına kast edilerek, menfur, haince ve alçakça, belki de dünya tarihinde benzeri olmayan bir darbe girişimi gerçekleşmiştir. Görevi bu vatanı ve halkının güvenliğini korumak olan, ancak 'Türk Askeri' demeyi bırakın 'insan' bile diyemeyeceğimiz teröristler, onların yerli işbirlikçileri ve destekçileri çok alçakça bir harekete kalkıştılar. Ancak onların hesaplayamadıkları bu aziz milletin yeniden bir Milli Mücadele hareketine hazır olduğu hususudur. Başkomutan ve Cumhurbaşkanının emirleri ile sokaklara çıkan, füzelere ve kurşunlara göğsünü hedef eden, tankın önüne yatan, bu aziz millet yeniden bir destan yazdı” diye konuştu.

DHA

Loading...