Tokat Haberi: Üniversite öğrencileri Ömer Halisdemir için yürüdü

Üniversite öğrencileri Ömer Halisdemir için yürüdü

Üniversite öğrencileri Ömer Halisdemir için yürüdü

Mustafa TURAPOĞLU/TOKAT, (DHA)TOKAT'ta Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nde eğitim gören çok sayıda öğrenci, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında darbeci generali alnından vurduktan sonra şehit edilen Astsubay Ömer Halisdemir ve demokrasi şehitleri için yürüyerek, dua etti.
Üniversitenin giriş bölümünde toplanan yaklaşık 500 öğrenci, şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in ını taşıyarak kampus içerisinde yürüyüşe geçti. Toplananlar sık sık , 'Hepimiz Ömer Halisdemir'iz', 'Vatan sana canım feda', 'Ne mutlu Türk'üm diyene' diye slogan attı. Yemekhane önünde sona eren yürüyüş sonrası Ülkü Ocakları Üniversite Birimi Başkanı Şeyh Şamil Yağız, basın açıklamasında 15 Temmuz gecesi en ağır ihanet oyununun perdeye sürüldüğünü söyledi. Yağız, şöyle dedi:
"Milletin silahı millete çevrilmiştir. Meclis bombalanmış, kahrolası pilotlar özel kuvvetlere mermi yağdırmıştır. Birçok vatandaşımız acı bir şekilde can vermiştir. Neyse ki tarihi zaferlerle dolu milletimiz bu hain oyunun göğsüne hançer gibi saplanmıştır. Ömer Halidemir de aynı gece destansı bir mücadele göstererek tabiri caizse adını tarihe altın harflerle yazdırmıştır. Bizi birbirimize kenetleyen, uzun zamandır hasret olduğumuz milli birlik ve beraberlik ruhunu bu topraklarda aşılamıştır. Bu birlik ve beraberlik ruhunu Gaziosmanpaşa Üniversitesinde yaşatmak için toplandık ve biraz da olsa onların muhdefasını yanımızda hissettik. 15 Temmuz şehitleri ve Ömer Halisdemir bütün Türkiye'nin gururu ve onurudur."
Programın sonunda şehitler için dua edildi.

DHA

Loading...