Bursa Haberi: UÜ Rektörü Prof.Dr. Ulcay’dan teşekkür ziyareti

UÜ Rektörü Prof.Dr. Ulcay’dan teşekkür ziyareti

UÜ Rektörü Prof.Dr. Ulcay’dan teşekkür ziyareti

ULUDAĞ Üniversitesi (UÜ) Rektörü Prof.Dr. Yusuf Ulcay, darbe girişimine engel oldukları için Bursa Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık’a teşekkür ziyaretinde bulundu. 
Rektör Prof.Dr. Ulcay, Rektör Yardımcıları Prof.Dr. Tevfik Yücedoğru, Prof.Dr. Mehmet Yüce, Prof.Dr. Eray Alper ve Genel Sekreter Prof.Dr. İsmail Sağlam ile birlikte, FETÖ terör örgütünün kalkıştığı darbe girişimine ilk müdahaleyi yapan ve darbeci albayı gözaltına aldırarak emniyet güçlerine teslim eden Bursa Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Kahraman Tümgeneral Seyfullah Saldık’ı makamında ziyaret etti. Jandarma Albay Kemal Şahintürk, Jandarma Albay Hacı Sarıışık ve Jandarma Yarbay Mesut İnan’ın da hazır bulunduğu ziyarette, Rektör Prof.Dr. Ulcay, komutanlara Uludağ Üniversitesi ve ülke adına teşekkür etti. Rektör Prof.Dr. Ulcay ziyaretin ardından, şöyle dedi:
"Devletimize yönelik hain FETÖ’cü saldırıya karşı milli iradenin yanında yer alarak örnek bir vatanseverlik sergileyen Bursa Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık’ı ziyaret ettik. Kendilerine ve diğer komutanlarımıza tebrik ve teşekkürlerimizi sunduk. Milletimizin egemenliğine sahip çıktığı ve milletimizin bağımsızlığı için hayatını ortaya koyarak hiç çekinmeden darbecilere karşı verdiği mücadeleyi takdir ettik. Ülkemizin böylesine vatansever komutanlar tarafından korunuyor olmasından dolayı gurur duyduğumuzu kendilerine ilettik."
Bursa Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık da Türk askerinin en kutsal emanet olan vatanı her durumda kanının son damlasına kadar savunacaklarından hiç kimsenin şüphesinin olmaması gerektiğini vurguladı.

DHA

Loading...