Sözcü Plus Giriş

DİYARBAKIR Valiliği, Lice ve Hazro ilçeleri kırsalında PKK'ya yönelik 22 Eylül'de başlatılan, 'Bayrak-21 Şehit J.Uzm.Çvş. Mustafa Eser' operasyonu ile ilgili yaptığı açıklamada, bazı şüpheli kişilerin yakalandığını, silah ve mühimmat ele geçirildiğini duyurdu.
Lice ve Hazro ilçeleri kırsalında yuvalanan ve aralarında üst düzey yöneticilerin de bulunduğu bölücü örgüt mensuplarıyla işbirlikçilerine karşı 22 Eylül'de operasyon başlatıldığı belirtilen yazılı açıklamada şöyle denildi:
"24 Eylül 2016 Cumartesi günü icra edilen operasyon kapsamında; Lice ilçesi Dolunay mahallesinde yapılan aramalar neticesinde, 'Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti, Kasten Öldürme', 'Tasarlayarak Adam Öldürme', 'Resmi Belgede Sahtecilik', 'Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak', 'Ruhsatsız Ateşli silahlarla Mermileri Satın Alma veya Taşıma veya Bulundurma', 'Hüvviyet Cüzdanı Pasaport Gibi Belgelerle Sahtecilik', 'Silahla Tehdit' olmak üzere toplam (31) muhtelif suçtan arama kaydı bulunan ve 18 Aralık 2014 tarihinde Hazro İlçesi Çitlibahçe mahallesinde icra edilen operasyonda ele geçirilen EYP imalathanesi olayının şüphelilerinden olan İrfan Uğurlayan isimli BTÖ işbirlikçisi, E.M.S. isimli şahsın evinden kaçmaya çalışırken sağ olarak yakalanmıştır. E.M.S. isimli şahsın evinde yapılan aramada, 1 adet M-16 Piyade Tüfeği, 5 adet M-16 Piyade Tüfeği şarjörü, 1 adet Zigzauer marka tabanca, 1 adet Zigzauer Tabanca şarjörü, 2 adet El Bombası, 2 adet ruhsatsız av tüfeği, 1 adet hücum yeleği ele geçirilmiş, ayrıca aynı köyde ikamet eden Ç.S isimli şahsın evinde yapılan aramada, 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 1 sözde örgüt flaması ele geçirilmiştir."
Açıklamada bölgede vatandaşın huzur ve güvenliğinin sağlanması için operasyonların devam edeceği belirtildi.

 

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more