Sözcü Plus Giriş

ÖLDÜRÜLEN 2 PKK'LI 4 POLİS ŞEHİT ETMİŞ
Van'ın Seyit Fehim Arvasi Mahallesi Meteoroloji sokağa yapılan operasyonda ölü ele geçirilen 'Cafer' kod adlı PKK'lının Zindan Bor, 'Amed' kod adlı teröristin ise Mehmet Yalçın olduğu belirtildi. Öldürülen bu teröristlerin Beşyol mevkiindeki bombalı saldırının dışında daha önce de kent merkezinde 2 ayrı bombalı saldırıda 4 polisi şehit ettikleri belirtildi.
TERÖRİSTLER MOTOSİKLETLE KAÇTI
Terörle mücadele ve özel hareket polislerinin ölü olarak ele geçirdiği Zindan Bor ve Mehmet Yalçın'ın Kurban Bayramı'nın 1'inci günü düzenledikleri bombalı saldırının ayrıntıları da ortaya çıktı. Zindan Bor'un bombalı aracı AK Parti ve polis noktasına yakın mesafeye park ettikten sonra kendisini motosikletle bir ara sokakta bekleyen Mehmet Yalçın'ın yanına gittiği ve daha sonra da üzerlerinde taşıdıkları uzaktan kumandalı düzenekle bombalı aracı patlattıkları belirtildi. Teröristler, daha sonra da bindikleri motosikletle kayıplara karışmıştı.
SORUŞTURMA DERİNLEŞTİRİLDİ
Patlamanın ardından çevredeki görüntüler toplanırken, Van Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici'nin de bizzat yönettiği ekip tarafından soruşturma derinleştirildi. Görüntüleri büyük bir titizlikle inceleyen soruşturma ekibi, adım adım töröristleri takip etmeye başladı. Bu takibin ardından da dün saat 22.00 sarılarında Seyit Fehim Arvasi Mahallesi Meteoroloji sokakta bulunan 2 katlı eve operasyon yaptı ve teröristler silahlarıyla birlikte ölü ele geçirildi.
ÇATIŞMANIN İZLERİ SABAH ORTAYA ÇIKTI
Ölü ele geçirilen 2 PKK'lı teröristin 4 polisi şehit ettikleri ve bombalı saldırıyı düzenledikleri ise parmak izlerinden ortaya çıktı. Eve yapılan operasyonun izleri ise sabah ortaya çıktı. 2 saat boyunca çatışmanı yaşandığı 2 katlı evde hasar meydana gelirken, evin çevresi ve içinde ise detaylı aramalar yapıldı.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more