Sözcü Plus Giriş

Hüdayi GÜMÜŞ / ÇATAK (Van), (DHA)VAN'ın Çatak İlçesi Narlı Mahallesi'nde 4 gün önce PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen geçici köy korucusu Ali Ogün için Çatak Kaymakamlığı mevlit okuttu.  
Kato Dağı eteklerindeki Narlı Mahallesi'ndeki taziye evinde okutulan mevlide, Kaymakam Hacı Asım Akgül, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Umut Düzerdik, Narlı Jandarma Karakol Komutanı Üsteğmen İbrahim Uludağ korucular ve vatandaşlar katıldı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı mevlidi Çatak Merkez Cami imamı Şefik Say okudu. Mevlidin ardından İlçe Kaymakamı Hacı Asım Akgül birlik beraberlik mesajları verdi.
'TOPLUMSAL DESTEĞİ OLMAYAN ÖRGÜT AMACINA ULAŞAMAZ'
Kaymakam Akgül, huzur içinde yaşayabilmek için birlik içinde olunması gerektiğini söyledi. Akgül, "Maalesef bölge terör bölgesi. Bu tarz olaylar yaşanıyor. Biz isteriz ki bu tür olaylar yaşamayalım. Ama belli bedeller ödenmeden belli şeylerin anlamı anlaşılmıyor. Bu bedeli bazen bir korucu, asker, polis bazen de sivil vatandaşımız ödüyor. Birileri ölüyor gibi görünüyor aslında, ama milletçe hep beraber ölüyoruz. Eğer bizler birlik ve beraberliğimizi sağlarsak bu bedelleri biz ödemeyeceğiz. Geçmişte olduğu gibi bedel ödetmeyi isteyenlere gereken cevap verilmektedir. Bu köyler, dağlar, bayırlar, yaylalar bizimdir ve biz burada en iyi şekilde yaşamak istiyoruz. Sizler de devletin yanında yer alır, desteğinizi verirseniz toplumsal desteği kalmayan hiçbir örgüt amacına ulaşamaz, marjinalleşip biter. Devletimiz büyük bir devlettir. Biz ne Irak ne Suriye ne de sonradan kurulmuş bir devletiz. Yüzyıllardır süregelen Osmanlı'nın ve Selçuklu'nun torunlarıyız. Binlerce yıldır birlikte, beraber, kardeşçe aynı toplumda yaşıyoruz" dedi.

 

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more