Van Haberi: Van'dan İzmir'e patronluk eğitimi almaya geldi

Van'dan İzmir'e patronluk eğitimi almaya geldi

Van'dan İzmir'e patronluk eğitimi almaya geldi

İZMİR'de Torbalı Ticaret Odası'nın (TTO) KOSGEB ile ortaklaşa düzenlediği girişimcilik kursuna, 1800 kilometre uzaktaki Van'dan katılan Dilaver Kesler, eğitimini aldıktan sonra Van'ın Özalp İlçesi'nde halı yıkama fabrikasını kuracak.
KOSGEB ile bugüne kadar açılan 20 kursta 460 kişiye 'Uygulamalı girişimcilik' belgesi veren TTO'nun açtıgı 21'inci kursa Van'dan gelen Dilaver Kesler de kursiyer olarak katıldı. Girişimcilik eğitimi için 1800 kilometrelik yolu kat edip Torbalı'ya gelen 27 yaşındaki Kesler'in hedefi, Van'ın Özalp İlçesi'nde ilk halı yıkama fabrikasını kurmak. Uzun yıllar boyunca oto yıkamacılığı yaptıktan sonra halı yıkama sektörüne geçmeye karar veren Kesler, KOSGEB'in Van'da açtığı kurs olmayınca Torbalı'ya gelmeye karar verdiğini söyledi. 30 kişiyle birlikte eğitim alan Kesler şöyle dedi:
"Bu yönde bir yatırım yapmak için hem gerekli eğitimve desteği almam gerekiyordu. Van'da bu eğitim olmayınca Torbalı'ya geldim. Dünyanın diğer ucunda da olsa eğitime katılırdım. Girişimcilik eğitiminde çok şey öğreniyorsunuz. Artık olaya daha profesyonel bakıyorum. Eğitimin faydalarını şimdiden görmeye başladım. Hedefim 300 metrekarelik bir alanda tam otomatik makinelerle halı yıkama fabrikası kurmak."
"KURSLARA YOĞUN TALEP"
TTO Başkanı Abdulvahap Olgun, 3 yıldan bu yana düzenledikleri kurslara yoğun talep olduğunu söyledi. Olgun, "Kurslarımıza her dönem yüzlerce başvuru oluyor. Eğitimlerde İzmir'de öncüyüz. Bu bağlamda, Türkiye'nin diğer ucundan bir kursiyerin kursumuza katılması bizleri sevindirdi. Açıkçası bizim için de sürpriz oldu" dedi.

 

DHA

Loading...