Sözcü Plus Giriş

VATAN Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Atilla Uğur, "FETÖ'cüler için yapılan istihbarat çalışmalarında çok zorluklar çekildi. Evlerine gidiyoruz, kapıda Mustafa Kemal Atatürk posterleri. Bakıyorsun rakı içiyorlar. Öyle bir takiye içindeydiler ki fark edilmeleri çok zordu" dedi.
'Abdullah Öcalan'ı sorgulayan komutan' olarak da bilinen emekli albay, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Atilla Uğur, Alanya Kültür Merkezi'nde düzenlenen '15 Temmuz Darbe Girişimi ve Sonrası' konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı. FETÖ/PDY'nin ABD eliyle Türkiye'nin kurumlarına 30- 35 yıldan bu yana sızdırıldığını savunan Uğur, şöyle dedi:
"Darbe girişimi günü uçaklar uçunca ordudaki arkadaşlarımız aradı. ABD eliyle erken başlatılmış bir işgal girişimidir. 15 Temmuz'dan bir gün önce Gaziantep, Kilis üzerinden sınırları aşarak ABD, İŞİD ve PYD güçlerinin olduğu yere geçen askerler oldu. Kıbrıs'a 10 bin İngiliz askeri geldi. Amaç darbe girişiminde Türkiye'yi işgal etmek. İşgal ederken de 'kan gövdeyi götürüyor, yardıma geldik' diyeceklerdi."
"İSTİHBARAT ÇALIŞMALARINDA ÇOK ZORLUKLAR ÇEKİLDİ"
Savuşturulan darbe girişimiyle Türkiye'nin büyük badire atlattığını belirten Uğur, "Bu badireyi atlamada asıl sebep de Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki vatansever subaylar, emniyetteki polisler ve Türk milleti oldu. 1984 yılından beri her yerde yuvalanmaya başlayan FETÖ'cüler için yapılan istihbarat çalışmalarında çok zorluklar çekildi. Evlerine gidiyoruz, kapıda Mustafa Kemal Atatürk posterleri. Bakıyorsun rakı içiyorlar. Öyle bir takiye içindeydiler ki fark edilmeleri çok zordu. İnanılmaz bir örgüttü" diye konuştu.
"FETÖ DAHA BİTMEDİ"
Terör örgütü PKK ve FETÖ'nün ilişki içerisinde olduğunu söyleyen Uğur, Abdullah Öcalan'ın Almanya'da bastırılan kitabının 41'inci sayfasında Selahattin Demirtaş ile diyalogu bulunduğunu anlatırken şöyle dedi:
"Selo', Öcalan'a Gülen'in kendisini ABD'ye davet ettiğini anlatıyor; 'Hoca efendiyi en iyi ben tanırım. Birbirimize çok yakınız Ortadoğu'da ve Güneydoğu'da cemaatle stratejik ilişkimiz var.' Bu bir. İkincisi de FETÖ'nün yurt dışı temsilcisi Kandil'de Murat Karayılan ile konuşuyor. Kayıtlara yansıyan bu görüşmelerde 'Yakın, yıkın, patlatın, elimizi güçlendirin. B planımız var.' Oradan gelen cevap ise 'Biz her şeyi yapacağız, yanınızdayız, kaçamayan arkadaşlarınız varsa size kucağımız açık.' Bu nasıl bir şey arkadaşlar Bu alçaklar 15 Temmuz'da eylem de yapmadılar. PKK ve FETÖ'nün aynı el tarafından yönetildiğini bilmeliyiz. FETÖ ile mücadele kapsamında uygulamaya konulan 3 aylık olağanüstü hal sona erdiğinde neler olduğunu daha iyi göreceğiz. Türk ordusunun genetiği bozulmak üzere. Bu konuda hepimizin akıllı olması lazım. Zor zamanlarda yanlışlıklar olacak, kurunun yanında yaş da yanacaktır. Ancak Türkiye inanılmaz tehlike altında, kaosun devam etme durumu var. FETÖ daha bitmedi. ABD'nin ikinci bir planı var. Bu anlamda Rus- Türk ilişkisinin düzelmesi de çok önemli. Artık NATO ile ABD ile ilişkileri masaya yatırmanın zamanı geldi."

 

DHA