Sözcü Plus Giriş

ÖĞRENCİ Veli Derneği (VELİ-DER), öğrenciler için 'change.org' isimli internet sitesinde bir kampanya başlattı. 'Eğitimde Özgürlük' adlı imza kampanyasını kamuoyuna sunan VELİ-DER; çağdaş, bilimsel ve eşitlikçi eğitim koşullarının uygulanmasına yönelik çağrıda bulundu.
Veliler tarafından kurulan ve eğitim sürecinin bütününü kapsayan faaliyetler yürüten VELİ-DER, 'change.org' sitesinde başlattığı imza kampanyasıyla, daha özgür ve bilimsel bir eğitime kavuşmayı amaçladıklarını belirtti. 'Eğitimde Özgürlük' başlığıyla imza kampanyasını kamuoyuna sunan VELİ-DER'in kampanyaya ilişkin yazılı açıklaması şöyle:
"Ülkemizin geleceği liseli gençler ve velilerinin sesine kulak verilmesini; çağdaş, bilimsel, eşitlikçi, parasız, laik eğitim koşullarının acilen sağlanmasını, eğitimi kaotik hale getiren proje okulu uygulamasından ve okul geleneklerine savaş açılmasından vazgeçilmesini, liselerin imam hatip lisesine çevrilmesine son verilmesini, öğrencilerin tercihleri dışında imam-hatip liselerinde okumak zorunda bırakılmamasını, okullara öğrencilere düşmanca değil, sevgiyle, anlayışla yaklaşan okul yöneticilerinin atanmasını, çağdaş eğitimden yana öğretmenlerin kıyımına son verilmesini, karma eğitimden vazgeçme uygulamalarına son verilmesini, kamu vicdanının bir an önce rahatlatılması adına ısrarla talep ediyoruz. Çocuklarımızın yanındayız. Çocuklarımızın geleceğine sahip çıkma konusunda kararlı ve takipçiyiz"

 

 

DHA