Eskişehir Haberi: Veliler, öğretmenlerine sahip çıktı

Veliler, öğretmenlerine sahip çıktı

Veliler, öğretmenlerine sahip çıktı

ESKİŞEHİR’de bir ilkokulda öğretmenin öğrencilerini tartaklama görüntülerinin olayın gerçek yüzünü yansıtmadığı iddia edildi.
Eskişehir Adalet İlköğretim Okulu’nda öğrencilerin 29 Ekim için koreografi hazırladıkları sırada sınıf öğretmenlerinin öğrencilerden ikisinin duruşunu beğenmediği için kollarından tartaklayarak sınıfına gönderdiği yönde internet sitelerinde yayınlanan haberlerin olayın gerçek yüzünü yansıtmadığı belirtildi. Okul bahçesinde 1’inci sınıfların koreografi hazırladıkları sırada okulun dışında sivil vatandaşların cep telefonu ile çektiği görüntülerin gerçekle alakası olmadığını belirten öğrenci velileri öğretmenlerine sahip çıktı.
ÇIKAN HABERLER ASILSIZ
Öğrenci velileri yaptıkları açıklamada olayın 29 Ekim ile ilgisinin bulunmadığını belirterek, şöyle dedi:
"Çocuklar 15 Temmuz şehitlerini anmak amacıyla bir koreografi hazırladıkları sırada öğrencilerden bazıları birbiri ile sürtüşmüşlerdir. Görüntülerde dikkat edildiğinde öğretmen öğrencilerin kolundan tutmuş, öteki çocukların üzerlerine basmaması için kaldırıp diğer tarafa geçiriyor. Yayınlanan görüntüler gerçeği yansıtmıyor. Çocuklardan bir tanesi arkadaşının kafasını yere sürtüyor. Diğeri de saçını çekiyor. Koreografiyi yukarıdan çeken müdür veya müdür yardımcısı da oradan çocukların alınmasını istiyor. Öğretmenimizde giriyor çocukları birbirlerine zarar vermesin diye o zarar veren çocukları kollarından tutarak dışarıya çıkartıyor ve sınıfına gönderiyor. Burada dövme, tartaklama veya hırpalama bulunmamaktadır. Kesinlikle yanlış anlaşılmasın. Çıkan haberler asılsız haberlerdir. Benim çocuğum da aynı sınıfta. Öğretmenimiz çok değerli bir insandır. Görüntüleri de haberlerde belirtildiği gibi bir öğrenci velisi değil dışarıdan başka öğrenciler çekmiştir. Bu kadar değerli bir öğretmenin ekranlara böyle yansıtılması çok yanlıştır. Böyle bir durum olsa zaten biz veliler buna kesinlikle müsaade etmeyiz. Olay ayrıca 29 Ekim ile ilgili olan bir durum değildir. Olay geçtiğimiz 26 Ekim tarihinde 15 Temmuz şehitlerimizi anma ile ilgili bayrak koreografisi yaparlarken olmuştur."

DHA

Loading...