İzmir Haberi: Yassıcaada'ya 18 günde 10 bin kişi gitti

Yassıcaada'ya 18 günde 10 bin kişi gitti

Yassıcaada'ya 18 günde 10 bin kişi gitti

İZMİR'de günübirlik tatilin renkli ve ekonomik merkezlerinden biri olan Büyükşehir Belediyesi Yassıcaada Tesisleri, sezonun ilk 18 gününde yaklaşık 10 bin tatilciyi ağırladı. İzmirliler, keyifli bir vapur yolculuğu ardından kendilerini Ege'nin serin sularına bıraktı.
Urla açıklarındaki Yassıcaada'da sezonunu Ramazan Bayramı'nın ikinci günü açan İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmirliler'e ve kente gelen konuklara hem ekonomik hem de keyifli bir tatil olanağı sunuyor. 14 yıldan bu yana günübirlik tatilin adreslerinden olan ada tesislerine bu yıl da ilgi büyük oldu. Ucuzluğun yanı sıra güvenli ve kaliteli hizmeti ile öne çıkan Yassıcaada, 18 günde yaklaşık 10 bin tatilciyi ağırladı.
Yaklaşık 1.5 saat süren keyifli bir deniz yolcuğu ardından soluğu Ege'nin serin sularında alan tatilciler, adada akşam saatine kadar keyifli bir gün geçiriyor. Çocuklar denizden  çıkmak isterken, deniz kaydırağına da ilgi büyük oluyor. Konukların bir bölümü adanın 400 metrelik kumsalında güneşlenirken, gölge isteyenler ise şemsiyeleri, ağaç altlarını ya da kafeteryayı tercih ediyor. Vatandaşlar yiyeceklerini kendileri getirebildikleri gibi, Büyükşehir Belediyesi şirketi Grand Plaza tarafından işletilen kafeteryadan da sağlıklı ürünler alabiliyor.
BİLET SATIŞLARI 3 İSKELEDE
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Yassıcaada seferleri, Karşıyaka İskelesi'nden 08.30'da, Üçkuyular İskelesi'nden ise 09.00'da başlıyor. Adadan dönüş saati ise 17.45. Gidiş- dönüş gemi yolculuğu ile tesise giriş ücretinin 18 TL olduğu Yassıcaada tatilinin biletleri sefer gününe kadar Karşıyaka, Konak, ve Üçkuyular iskelesindeki bilet satış ofislerinden temin edilebiliyor. Yassıcaada tatilinden 7 yaş altı çocuklar, ebeveynleri ile birlikte olmak kaydıyla ve düzenlenecek serbest seyahat belgesiyle ücretsiz yararlanabiliyor.

DHA

Loading...