Sözcü Plus Giriş

Sakarya Haberi: Yatakların içine gizlenmiş 10 binin üzerinde kaçak sigara ele geçirildi

Yatakların içine gizlenmiş 10 binin üzerinde kaçak sigara ele geçirildi

16:47 -
Yatakların içine gizlenmiş 10 binin üzerinde kaçak sigara ele geçirildi

GÜMRÜK muhafaza ekiplerinin Anadolu Otoyolunda yaptıkları operasyonda, bir kamyonetin içinde gizlenen 10 binin üzerinde kaçak sigara ele geçirildi.

'Alo 136'Gümrük Muhafaza İhbar Hattına gelen bir ihbarı değerlendiren Bakanlık, yapılan çalışmalar neticesinde sigara yüklü kamyonetin Anadolu Otoyolu üzerinde Sakarya-İstanbul istikametinde seyir halinde olduğu tespit edildi. Araç, Kocaeli girişinde bekleyen gümrük muhafaza ekibi tarafından durdurularak arama yapılmak istendi.

Çay-tütün dedektör köpeğinin de kullanıldığı aramada, köpeğin tepki vermesi üzerine araç x-ray taramasından geçirildi. Tarama sonucu araca yüklenen yatakların içinde yoğunluk tespit edildi. İçi açılan yataklardan üzerlerinde TAPDK Bandrolü ve Türkçe uyarı ibareleri bulunmayan, değişik markalarda 10 binin üzerinde sigara çıktı. Kaçak sigaralara ve kamyonete el konuldu. Araç sürücüsü S.K. ile araçta yolcu olarak bulunan M.A. isimli şahıslar hakkında, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde suç duyurusunda bulunuldu.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamada, ekonomimize büyük zararlar veren her türlü kaçakçılıkla mücadelenin etkin bir şekilde sürdürüldüğü, vatandaşlarımızın ise ücretsiz olan Alo 136 Gümrük Muhafaza İhbar Hattına bildirimde bulunarak bu mücadeleye katkıda bulunabilecekleri belirtildi.

 

 

DHA

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more