Sözcü Plus Giriş

KAYSERİ’nin Pınarbaşı İlçesi'nde birlikte alkol aldığı 16 yaşındaki yeğeni S.K'yı araç içerisinde alıkoyarak cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan 41 yaşındaki Nurettin Kara, 'Cinsel istismar ve hürriyeti yoksun kılma' suçundan 21 yıl hapis cezasına mahkûm oldu.
Olay, 3 Haziran’da meydana geldi. İş çıkışı arabası ile yeğeni 16 yaşındaki S.K.’yı  kapısının önünden olan amca Nurettin Kara, Solaklar Mahallesi'ne giderek araç içerisinde kız yeğeni ile alkol almaya başladı. Aldığı alkolün etkisiyle başı dönen ve içi bulanan S.K. araç içerisinde çıkmak isterken yere düştü. Amca Nurettin Kara, burada yeğenine cinsel istismarda bulundu. 20 dakika sonra kendine gelen S.K.’nın olayı annesine anlatması sonucu, amca, cinsel istismar suçundan tutuklandı.
3’ncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugünkü duruşmasında tutuklu Nurettin Kara ve avukatı hazır bulundu. Suçlamaları kabul etmeyen amca Kara, üzerine iftira atıldığını söyledi. Kara mahkemede yaptığı savunmada, "Eşim bana 'Seni jandarma arıyor dediğinde kendim gidip teslim oldum. Böyle bir şey yapsam kendi ayaklarımla jandarmaya gider miyim Benim 20 yıllık yuvam yıkıldı, adaletinize sığınıyorum" dedi.
S.K. ise, mahkeme de yaptığı savunmada amcasının istismarına uğradığı kendisinden şikâyetçi olduğu söyledi.
Son sözü sorulan Nurettin Kara, suçsuz olduğunu, 2 tokat nedeniyle kendisine iftara atıldığını belirtti. Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu yeğenini sarhoş ederek cinsel istismarda bulunan amcayı cinsel istismar suçundan 15, 'Hürriyetten yoksun bırakma' suçundan da 6 yıl olmak üzere 21 yıl hapis cezasına mahkum etti.
  

DHA