Sözcü Plus Giriş

ADANA'da restoranda yemek almak için bekleyen 18 yaşındaki Buket K.'nın çantasındaki cep telefonunu çalan 36 yaşındaki Mehmet T. ile 48 yaşındaki Fehmi A., işyerinin güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. Yakalanan Mehmet T. tutuklandı, Fehmi A.'nın yakalanması için çalışmalara başlandı.
Olay, Merkez Seyhan İlçesi Çınarlı Mahallesi'nde meydana geldi. Buket K., bir restorana yiyecek almak için beklerken çantasında telefonunun olmadığını fark ederek polise başvurdu. Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri başvuru üzerine harekete geçti. Restoranın güvenlik kamerasını incelmeye alan polis, genç kız beklerken yanına telefonla konuşuyor gibi yapan bir kişinin yaklaştığını bir süre sonra bu kişinin arka tarafta bekleyen arkadaşını çağırdığını, onun da 'perdeleme' yapması sonucu Buket K.'nın çantasını açıp içinden telefonunu alarak restorandan gittiğini belirledi. Polis güvenlik kamerasından şüphelilerin Fehim A. ile Mehmet T. olduğunu belirleyip evlerine baskın yaptı.
Operasyonda Fehim A. yakalandı, Mehmet T. ise, bulunamadı. Fehim A. polise verdiği ifadesinde güvenlik kamerasında şahsın kendisi olduğunu ancak, restoranda yemek yemeye gittiğini hırsızlık yapmadığını söylediği belirtildi. Şüpheli ifadesinin ardından sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuklandı. Mehmet T. ise aranıyor.

DHA