Van Haberi: Yeni atanan doktorlar Van'a hayran kaldı

Yeni atanan doktorlar Van'a hayran kaldı

Yeni atanan doktorlar Van'a hayran kaldı

VAN Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği kente yeni atanan 118 doktor için gezi düzenledi. Van Gölü turu atan ve Akdamar Adası'nı gezen doktorlar, ilin doğal güzelliklerine hayran kaldı.
Sağlık Bakanlığı tarafından son yapılan atamalarla görev yeri Van'a çıkan doktorlar iş başı yapmadan önce Van'ı gezdi. Van Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Van'a atanan 118 doktora motivasyon için gezi düzenledi. Geziye Van Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. Heybet Semur, Genel Sekreterlik İdari Hizmetler Başkani Yaşar Beygo, Van Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. İlhan Aydın, başhekimler ve yeni doktorlar ve aileleri katıldı.
DOĞAL GÜZELLİĞE HAYRAN KALDILAR
İlk olarak Van Gölü'nün Edremit İlçesi kıyılarında dolaşan doktorlar, daha sonra kendileri için limanda hazırlanan teknelerle Van Gölü turu attı. Yaklaşık 1 saatlik Van Gölü gezintisinde müzik eşliğinde halay çeken doktorlar, Gevaş İlçesi'ndeki Akdamar Adası'na gitti. Van'ın doğal güzelliklerine hayran kaldıklarını belirten doktorlar, yöreye gelmeden önce korku ve önyargıları bulunduğunu ifade ederek, "Van'ın bu güzelliklerini görünce bu korku ve endişelerimiz yerini güzelliklere bıraktı" dedi. Akdamar Kilisesi'ni gezip burada öğlen yemeği yiyen doktorlar gezi sırasında bol hatıra ı çekerek sosyal medya hesaplarından paylaştı.
"AMACIMIZ ÖN YARGIYI KIRMAK"
Geziyi düzenleyen Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. Heybet Semur, yeni atamalarla Van'ın doktor açısından açığının büyük oranda kapandığını söyledi. Gezinin amacının ise doktorları motive etmek olduğunu anlatan Semur, "Hem Van'ı tanıtmak istedik, hemde Van'a karşı olan ön yargıyı kırmayı amaçladık. İnşallah bunda başarılı olmuşuzdur" dedi.

DHA

Loading...