İstanbul Haberi: Yolda yanlız yürüyenlerin korkulu rüyası 4 kişi yakalandı

Yolda yanlız yürüyenlerin korkulu rüyası 4 kişi yakalandı

Yolda yanlız yürüyenlerin korkulu rüyası 4 kişi yakalandı

İSTANBUL’da sabaha karşı yolda yalnız yürüyen vatandaşların silah tehdidi ile para ve cep telefonlarını gasp eden 4 şüpheli polis tarafından yakalandı. Şüphelilerin kendilerine direnenleri  feci şekilde dövdükleri öğrenildi. İkisi yaşı küçük 4 şüpheli çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

YOLDA YANLIZ YÜRÜYENLERİ GASP ETTİLER

Kağıthane, Beşiktaş'ın Levent, Etiler semtlerinde son günlerde artan yaya gaspı olayları üzerine polis tarafından soruşturma başlatıldı. Yapılan araştırmada şüphelilerin  sabaha karşı 03.00 ile 05.00 arasında yolda yalnız yürüyen kişileri kendilerine hedef seçtiği tespit edildi. Bir süre izledikleri kişilerin yanına yaklaşan suçluların, silah tehdidi ile para ve cep telefonlarını gasp ettikleri öğrenildi. Şüphelilerin kendilerine direnen bazı mağdurları ise feci şekilde dövdükleri belirtildi.

SON İŞLERİNDEN SONRA KAÇARKEN YAKALANDI

Polis eşkalini tespit ettiği şüphelileri yakalamak için harekete geçerken, şüphelilerin daha önce suç işledikleri sokaklarda pusu kuruldu. 23 Ekim 2016 tarihinde Levent’te bir kişiyi benzer yöntemle gasp eden şüpheliler kaçarken polis tarafından yakalandı. Şüpheliler Mazlum O.(18), Berkan B.(19) ile B.O.(17) ile Ü.G.(17) Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Yapılan araştırmada şüphelilerin daha önceden hırsızlık ve yağma suçlarından gözaltına alındıkları öğrenildi.
TUTUKLANDILAR

Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler Mazlum O. ve Berkan B. Asayiş Şube Müdürlüğünden B.O. ve Ü.G. Çocuk Şube Müdürlüğünden adliyeye sevk edildi. Şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

DHA

Loading...