Sözcü Plus Giriş

YOZGAT’ın Mutafoğlu Mahallesi'nde Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından tarafından yaptırılan 482 konutluk sitede yer alacak 24 derslikli okul inşaatının tamamlanamaması, mahalle sekinlerinin tepkisine neden oldu.
Bir önceki eğitim öğretim yılının ikinci yarısında açılması planlanan anacak inşaat çalışmaları yetiştirilemeyen okulun 2016- 2017 eğitim yılında da açılmaması mahalle sakinlerini isyan ettirdi. Sabah saatlerinden itibaren çocuklarıyla birlikte okul önünde toplanan veliler okullarının açılması konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Yozgat Valisi Kemal Yurtanç’tan yardım istedi.
Öğrenci velilerinden Emine Dolgunyürek, 3 çocuğunun okula gittiğini ve eşinin asgari ücretle çalıştığını belirterek, "İki yıldır okulun açılmasını bekliyoruz. Diğer okullar uzak olduğu için çocuklarımızı servis ile göndermek zorunda kalıyoruz. Servis ücreti 100 TL olmuş, benim üç çocuğum var 300 lira ödemem mümkün değil. Yetkililerden yardım bekliyoruz" dedi.
Semra Selvi de çocuğunu okula göndermeyeceğini kaydederek, “Servis ücreti 100 lira olmuş eşim asgari ücretle çalışıyor. Okula gönderme imkanım yok. Çocuğumu okula göndermeyeceğim. Yetkililerin bu soruna çözüm bulmalarını istiyoruz" diye konuştu.
Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise, okulun bitirilip kendilerine teslim edilmesi halinde eğitim öğretime açacaklarını söyledi.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more