Hakkari Haberi: Yüksekova'da PKK'ya ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi

Yüksekova'da PKK'ya ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi

Yüksekova'da PKK'ya ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi

HAKKARİ Yüksekova kırsalında düzenlenen operasyonda PKK'ya ait çok sayıda silah ve mühimmatın yanı sıra yaşam malzemesi ele geçirildi. Ele geçirilen silahlar arasında  '1 M4A1' olduğu ve bu silahın şu anda ABD ve İngiltere tarafından kullanıldığı belirtildi.

Yüksekova Dilekli Hisardağı bölgesinde Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı tarafından düzenlenen operasyonda 7 Kaleşnikof, 2 PKMS Rus yapısı Makineli tüfek, 2 havan  2 Dragunov, 1 M4A1, 1 RPG-7, 26 Anti-tank, 1 hilti, 1 spiral, 50 adet 60 mm ilk havan mühimmatı, 4 gaz maskesi, 8 filtre, 68 el bombası, 5 tüp, 1 çanak anten, 2 YAESU telsiz muhtelif yiyecek, 1 kıyma çekme makinası, 1 video kamera, örgütsel döküman, 3 şemsiye, 1 testere, 50 sevk fişeği, 26 Kaleşnikof şarjör, 4 HK-33 şarjör, 10 dragunov şarjör, 1 doçka sehpası, 1 elektrikli fırın ele geçirildi. Ele geçirilen silahlar arasında '1 M4A1' olduğu ve bu silahın şu anda ABD ve İngiltere tarafından kullanıldığı belirtildi.

EL YAPIMI PATLAYICI VE DÜZENEKLER DE ELE GEÇİRİLDİ

Yüksekova Dilekli Hisardağı Şehit Yüzbaşı Özgür Çevik tepesinde Hakkari Dağ ve Komando Tugayı tarafından yürütülen arama ve tarama faaliyetlerinde El yapımı patlayıcılar ve düzenekler bulundu.

 

DHA

Loading...