Sözcü Plus Giriş

Son Dakika: Yunanistan Devlet Bakanı Pappas'ı New York'ta takip eden iki gazeteci gözaltına alındı

Yunanistan Devlet Bakanı Pappas'ı New York'ta takip eden iki gazeteci gözaltına alındı

09:51 -
Yunanistan Devlet Bakanı Pappas'ı New York'ta takip eden iki gazeteci gözaltına alındı

Birleşmiş Milletler Zirvesine katılmak üzere Başbakan Aleksis Çipras ile New York'u ziyaret edecek olan Devlet Bakanı Nikos Pappas'ı Yunanistan'ın Alpha ve Star kanallarında çalışan iki gazeteci kılık değiştirerek takip etmeye, maiyetindeki gurubun gizli larını çekmeye başlayınca polisler tarafından tespit edildi ve gözaltına alındı.

Atina Haber Ajansı'na göre iki gazeteci ayrıca sahte imza kullanıp Nikos Pappas'ın kaldığı Wasting Grand Central otelinde gurubu adına yemekler ısmarladılar.

New York muhabirleri olan iki gazetecinin Alpha muhabiri Thanos Dimadis ve Star muhabiri Dimitris Sultogiannis olduğu açıklandı.

Gazetecilerin, Yunan halkı kriz altında ezilirken, hükümet temsilcilerinin büyük harcamalarda bulunduğunu skandal niyetine medyaya çıkarmak niyetinde oldukları düşünülüyor. Bu arada muhalefet medyasına yakın kanalların son ihalede yayın yapma izni almadıkları da göz ardı edilemez.

Devlet Bakanı Nikos Pappas olayı 'Tabii ki böyle bir ahlaksızlığa karışan gazetecilerin kişisel sorumluluğu büyük, en büyük sorumluluk da onları yönlendirenlerdedir. Ancak bu tür olaylar istihza konusudur' şeklinde yorumladı.
Polislere Bakan'ın maiyetinde olduklarını söyleyen iki gazeteci hakkında sahte imza kullanmaktan dolayı dava açılması bekleniyor.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more