Sözcü Plus Giriş

İstanbul Haberi: Zeybekçi: Yari güzel olanın başı belasız olmaz

Zeybekçi: Yari güzel olanın başı belasız olmaz

Güncellenme: 14:23, 19/10/2016
Zeybekçi: Yari güzel olanın başı belasız olmaz

 

 

 

 Gülseli KENARLI   Güven USTA / İSTANBUL, (DHA) EKONOMİ Bakanı Nihat Zeybekci, “DESIGN WEEK TURKEY" açılış törenine katıldı.

Lütfi Kırdar'da düzenlenen etkinliğin açılış töreninde açıklamalarda bulunan Bakan Zeybekci, “Biliyorum yolumuz uzun ama hedef mutlaka ulaşılacak, başka çaremiz yok. Biz ortalama vasat bir ülke olamayız. Biz 'ama aman kardeşim hiç kimseye bulaşmayalım, dalaşmayalım, kendi içimizde, kendi yağımızda kavrulalım' diyen bir ülke olamayız. Bizi rahat bırakmazlar. Biz güçlü olmak zorundayız, biz edilgen değil etken olma zorundayız her alanda" dedi.

LEGO BENZETMESİ
Zeybekci, “Bizim üzerimizde oynan oyunlarla ilgili hep uyanık olacağız. Bugün anlıyoruz, 15 Temmuz'u bugün anlıyoruz. Güneyimizde yapılan dizayn çalışmaları… 15 Temmuz öyle bir zamanda yapıldı ki, güneyimizde yapılan çalışmalarda birbirine lego gibi tık diye uydurulacaktı. 15 Temmuz bir darbe girişimi değildi, bir işgal girişimiydi. Türkiye'nin parçalanmaya ve bölünmeye hazırlanma girişimiydi. O ihanet çetesiyle bölücü örgütün birkaç gün içindeki haberleşmelerine baktığımız zaman kendi teröristlerine 'darbecilere dokunmayın, onlara ellemeyin, onlara ateş etmeyin ve belirli bir süre askere ateş edilmeyecek' diye talimat verilen ve sınırları korumakla görevli olan birlikleri geri çeken anlayış bir şeyi dizayn ediyordu. Türkiye'yi öyle bir hale getireceklerdi ki; şu anda güneyimizde dizayn edilen o legonun diğer parçası Türkiye içinde dizayn edilerek bir 'istan' asla kuramayacaklar. Asla böyle bir şeyi başaramayacaklar. Bu millet tarihinde olduğu gibi bunlara asla müsaade etmeyecek. Bunlardan hiç vazgeçmeyecekler çünkü bizde bir söz vardır, 'yari güzel olanın başı belasız olmaz' derler. Dünyanın en güzel coğrafyasındaki Türkiye olarak biz bunlara hazırlıklı olacağız" şekilden konuştu.

 

DHA