İstanbul Haberi: Zülfikarlar Holding: TP Petrol ihalesinin olumlu sonuçlanmasını bekliyoruz

Zülfikarlar Holding: TP Petrol ihalesinin olumlu sonuçlanmasını bekliyoruz

Zülfikarlar Holding: TP Petrol ihalesinin olumlu sonuçlanmasını bekliyoruz

TP Petrol Dağıtım A.Ş. özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi veren Zülfikarlar Holding, ihalenin olumlu sonuçlanmasını beklediklerini açıkladı.

Turkuaz Petrollerini bünyesinde bulunduran Zülfikarlar Holding’ten yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:
“Turkuaz Petrollerini bünyesinde bulunduran Zülfikarlar Holding, özelleştirme idaresi başkanlığında yapılan TP Petrol Dağıtım AŞ’nin sermayesinde bulunan yüzde 100 oranındaki İdare hissesinin özelleştirilme ihalesine girmiş ve en yüksek teklifi veren kuruluş olmuştur.Ülkemizin geleceğine ve ekonomik gelişimine olan inancımız yatırımlarımızı aksatmadan yapma konusunda bizleri cesaretlendirmektedir.
Yaklaşık 25 yıldır Turkuaz markası ile petrol dağıtım ve perakende sürecini yürütmekteyiz.Akaryakıt sektöründe büyüme stratejimizin bir parçası olarak girdiğimiz bu ihalenin yasal süreçlerden geçtikten sonra olumlu tamamlanmasını umuyoruz.”
Türkiye Petrolleri Petrol Dağıtım AŞ'nin özelleştirme ihalesinde, en yüksek teklifi 490 milyon lirayla Zülfikarlar Holding AŞ vermişti.
İhaleyi kazanan Zülfikarlar Holding'in bünyesinde Turkuaz Petrol faaliyet gösteriyor. 1994 yılında kurulan şirketin 350’ye yakın istasyonu, 4 akaryakıt terminali, 7 bölge temsilciliği, 10 ikmal noktası 1 madeni yağ fabrikası bulunuyor. Şirket bünyesinde 200’ü aşkın personel yer alıyor.
 

DHA

Loading...