Sözcü Plus Giriş

Son dakika haberleri… Acıbadem’de metrobüs yoldan çıktı

Acıbadem'de yoldan çıkan metrobüs, D-100'e girerek kaza yaptı. Karayolundaki araçları altına alan metrobüs ancak iki katlı bir otobüse çarparak durabildi. Kaza sırasında metrobüste bulunan yolcular; bir kişinin şoförle tartıştığını ardından da şemsiye ve tekmeyle şoföre saldırdığını, bu sebepten dolayı da metrobüsün kontrolden çıktığını iddia etti. İBB ve valilik de iddiayı doğrulayarak "yolculardan birinin sürücüye saldırması sonucu kaza yaşanmıştır" şeklinde açıklama yaptı. Şoförü darp eden kişi ise gözaltına alındı.

Güncellenme: 11:03, 23/09/2016

Acıbadem’de yoldan çıkan metrobüs, o sırada oldukça yoğun olan D-100 karayoluna girdi. İki otomobil ve bir minibüsü altına alan metrobüs, iki katlı bir otobüse çarparak durabildi. Kazada yaralananlar olay yerine gelen ambulanslarla en yakın hastanelere götürülürken, kazanın temizlenme çalışmaları uzun süre devam etti. İBB, feci kazada 7 kişinin hafif yaralandığını açıklarken, valilik ise şoför dahil 11 kişinin yaralandığını açıkladı.

İBB: YOLCULARDAN BİRİ SÜRÜCÜYE SALDIRDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Acıbadem’deki metrobüs kazasıyla ilgili açıklamada yaptı.

Açıklama şöyle:

“Sabah saatlerinde Acıbadem-Kadıköy istikametinde seyir halinde olan metrobüs yolundan çıkarak karşı yöne geçerek üç otomobil bir otobüse çarptı.  Kazada 7 vatandaş hafif   yaralandı. Kazanın olmasıyla birlikte 7 itfaiye aracı, 25 itfaiye kurtarma personeli, 10 ambulans, 4 vinç, 4 kumlama ekibi, 12 personel, 10 zabıta, 5 çekici 6 dakikada olay yerine intikal etti. Otobüsün vinçlerle kaldırma çalışmaları devam ediyor.

Görgü tanıklarından alınan bilgilere göre bir yolcunun Metrobüs şoförüne saldırdığı ve darp ettiği, kazanın bu nedenle meydan geldiği öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma  devam ediyor.”

VALİLİK’TEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği: Metrobüs şoförü dahil 11 kişi yaralandı. Kaza, yolculardan birinin metrobüs şoförüne şemsiye ile müdahale etmesiyle meydana geldi.
METROBUS-KAZA-ic

METROBÜS YOLCULARI: YOLCU-ŞOFÖR TARTIŞMASI SIRASINDA OLDU

Metrobüsün yolundan çıkıp D-100’e daldığı ve çok sayıda aracı altına aldığı kazanın bir yolcu ile şoförün tartışması sırasında meydana geldiği öğrenildi. Kaza sırasında metrobüste bulunan yolcular ‘şoförle tartışan bir yolcunun şoföre şemsiye ve tekmeyle vurduğunu’ söyledi.İLGİLİ HABERMetrobüs kazasından korkunç karelerMetrobüs kazasından korkunç kareler

O SALDIRGAN GÖZALTINA ALINDI

Polis sürücüyü darp ederek kazanın yaşanmasına neden olan kişiyi gözaltına aldı.

METROBUS-KAZA-880-3

İLGİLİ HABERFeci kaza İstanbul trafiğini bitirdiFeci kaza İstanbul trafiğini bitirdi

Yayınlanma Tarihi:08:58,